Spotify’ın Resmi Apple Watch Uygulaması için geri sayım başladı. Yapılan açıklamaya göre uygulama Haziran ayında yayınlanabilir. Heyecanla beklenen uygulamanın, 2018 Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulması da beklentiler arasında.

Spotify’ın Resmi Apple Watch Uygulaması

Spotify’ın Resmi Apple Watch Uygulaması Bekleniyor

Apple Watch kullanıcıları, popüler müzik uygulaması Spotify’ın akıllı cihazlarına gelmesini bekliyor. Bilindiği üzere Spotify, Apple’ın kendi müzik akışı hizmetinden daha fazla kullanıcıya sahip. Dünyanın bir numaralı dijital müzik platformu olan Spotify’a olan talep de her geçen gün artıyor.

Konu ile ilgili Spotify’dan resmi bir açıklama gelmedi. Ancak ulaşılan yeni bir rapor, Apple Watch kullanıcılarını heyecanlandırmaya yetti.

Raporda, henüz doğrulanmamış, isimsiz birinin Spotify’ın Apple Watch sürümünün geliştirilmesinde yer aldığını iddia ettiği öne sürülüyor. Bu kişinin açıklamasına göre; uygulama, Haziran ayında Apple Watch kullanıcılarına sunulacak ve 2018 Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) sürecinde de duyurulacak.

Spotify’ın Resmi Apple Watch Uygulaması

Ek Özelliklerle Gelecek

Spotify, oldukça önemli bir müzik platformu. Her geçen gün de özelliklerine yenisini ekleyerek daha kullanılabilir hale geliyor.

Çevrimiçi/çevrimdışı müzik dinleme, kendi listelerini oluşturma ve büyük bir müzik arşivine ulaşma şansı veren Spotify’ın Resmi Apple Watch Uygulaması bu nedenle kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Apple ve Spotify işbirliğinin harika ek özelliklerle geleceğine dair söylentiler de her geçen gün artıyor. Buna göre hücresel bağlantısı bulunan Apple Watch modelleri, iPhone ile eşleşmeseler dahi üçüncü taraf uygulamalardan push bildirimler alabilecek. Bu yeni StreamKit framework’ün sergilenmesinde de elbette Spotify kullanılacak.

StreamKit ile ilgili iddialar bununla da sınırlı değil. İddiaya göre Apple’ın akıllı saatlerinin bir sonraki büyük güncellemenin ardından StreamKit watchOS 5’in de ayrılmaz bir parçası haline gelecek.

Merakla beklenen WWDC 2018’in 4 Haziran’da başlayacağı biliniyor. Bu nedenle Spotify’ın resmi uygulamasını Apple Watch cihazında görmek isteyen kullanıcıların ne yazık ki Haziran’a kadar beklemesi gerekecek.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.