Asus Zenfone 5z Android 9 Pie güncellemesi almak için gün sayıyor. Android’in son sürümü yakında Asus’un bu cihazında da yer alacak.

Asus Zenfone 5z Android 9 Pie

Asus Zenfone 5z Android 9 Pie ile Güçlenecek

Android Pie, son sürüm olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı cihazlar için sunduğu pek çok yenilik nedeni ile de gün geçtikçe daha çok tercih edilir oldu. Sürümün kullanıma sunulması ile birlikte pek çok mobil devi hangi cihazlarında sürümün kullanılabileceğini açıkladı.

Ancak bazı cihazlarla ilgili bilgi verilmemişti. O cihazlardan biri de Asus Zenfone 5z oldu. Yine de beklenen açıklama geldi ve Asus Zenfone 5z Android’in 9 Pie ile kullanıcıya sunulacağı konusunda kamuoyu bilgilendirildi.

Android 9 Pie ile ilgili güncelleme bu yıl 6 Ağustos tarihinde kullanıma sunulmuştu. Çoğu cihaz son sürümü kullanmaya başladı. Asus Zenfone 5z içinse bu geçişin önümüzdeki günlerde olacağı anlaşılıyor.

Asus Zenfone 5z Android 9 Pie

Android 9 Pie Ayrıcalıklar Sunuyor

Google, Android 9.0 Pie’ı kullanıma sundu. O günden beri de pek çok Android kullanıcısı son sürümü akıllı cihazlarına yükledi. Bazı mobil cihaz üreticileri güncelleme için net bir tarih vermemişti. Ancak her geçen gün güncelleme tarihlerine dair yeni bilgiler verilmeye devam ediyor.

Bazı Zenfone 5z’ler son sürümü deneyimlemeye başladı. Bu durumun en büyük nedeni ise sürümün test aşamasında olması. Yakın bir zamanda test süreci bitecek ve kullanıcılar rahat bir şekilde sürümlerini güncelleyebilecek.

Android cephesinde sürümlere geçişle ilgili karışık bir algoritma söz konusu. Cihazların sürümleri takip etmesi çok daha uzun süreçlere yayılabiliyor veya bazı mobil cihazlar eski sürümlerde takılabiliyor. Bu nedenle Google da Android 9.0 Pie’ın hızlı bir şekilde akıllı cihazlara yayılması için pek çok çalışma gerçekleştiriyor. Android kullanıcılarına pek çok yenilik vaad eden son sürümün ne kadar kullanıcıya ulaşacağını önümüzdeki süreçte hep birlikte gözlemleyeceğiz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.