Japonya’da ve dünyada oldukça ses getiren Attack on Titan, anime ve live action filmlerinden sonra artık sanal gerçeklikle karşımıza çıkıyor. Attack on Titan VR ile sizler de devleri kesebileceksiniz.

Japonca adı Shingeki no Kyojin olan Attack on Titan, Türkiye’de karşımıza Titana Saldırı olarak çıktı. Mangasının telif hakkını Gerekli Şeyler Yayıncılık almıştı ve hala Türkçe yayınlarını yapıyor.

attack on titan vr

Attack on Titan’ın mangasını benim gibi soluksuz okuyanlarınız varsa bilirsiniz; çok heyecanlı, bol aksiyonlu ve güzel bir kurguya sahip. Her karakteri kurguya çok güzel yerleştirmiş Isayama.

Japonya ve dünya genelinde çok sevildiğinden mangası önce animeye uyarlandı ve şu an 3. sezonu yayınlanmaya devam ediyor. Daha sonra 2 tane Live Action sinema filmi çıktı ancak gelin görün ki Attack on Titan demeye bin şahit ister…

Artık Attack on Titan VR ile Gerçek Hayata Taşınıyor

Bu kadar sevilen bir seriyi çağa uydurmak artık şart hale gelmişken sonunda Attack on Titan VR ile yetişti.

Artık bir çok oyun VR ile buluşuyor ve biz de o evrenin içine girebiliyoruz. Sony Music Communications ve Taito, Attack on Titan VR: The Human Race üzerinde çalışıyor. 4 kişiyle birlikte Kaptan Levi’ın takımında Dişi Titan’a karşı mangadan gerçek bir sahneyle savaşıyorsunuz.

Oyun, mangaya 19. bölümde katılan Dişi Titan’ı öldürme üzerine. Orijinal hikayede Kaptan Levi, Eren ve diğer ana karakterlerin at üzerinde çeşitli engelleri aşarak bir kaçış yolu bulmaya çalıştığı sahnede geçiyor.

attack on titan vr

Görevler belirli sayıdaki oyuncunun belirli hedefe ulaşmasıyla tamamlanıyor. Bu da sadece oyunculara gelen engelleri değil aynı zamanda saldırılarıyla sizi öldürecek olan Dişi Titan’ı da engelliyor.

Attack on Titan’ın mangası ilk olarak Bessatu Shonen dergisinde Eylül 2009’da yayınlanmaya başladı. 2013 Nisan ayında ise ilk anime uyarlaması yapıldı. Hikaye Eren Jeager ve çocukluk arkadaşlarıyla, doğup büyüdüğü şehir devler tarafından katledilince orduya katılmasıyla başlıyor. Mangasında ve animesinde Attack On Titan, hayranları üzerinde yarattığı duygusal etkisiyle de dikkat çekti.

Şimdilik Sadece Japonya’da…

Japonya’dan çıkan her şey gibi Attack on Titan VR’da şu an için sadece Tokyo’daki Ginza Sony Park’ta Kasım’ın 19’undan 26’sına kadar test edilebilir. Görselde de görebildiğiniz gibi 4 oyuncu için yan yana hazırlanmış bir platformda oynanabiliyor.

attack on titan vr

Görünce sizin de canınız benim gibi denemek istemiştir eminim. Londra’da bulunan Mario Kart VR çok yakında ABD’ye geliyor, kim bilir Türkiye’ye de uğrayabilir. Belki de Japonya’dan daha fazla VR deneyimleri, Batı’ya da yollarını daha fazla açar ve Türkiye’de de kullanılır.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.