Sims 4 güncellemesi yine yolda. Çıkardığı DLC’ler ile severlerinin parasını hüüp diye içine çeken EA, Sims 4 ile ilerlemeye devam ediyor. 2000 yılında ilk oyunu çıkan Sims serisinin, son oyunu Sims 4 2014 yılında piyasaya çıktı. Sürüsüyle DLC’ye sahip oyun yeni bir güncelleme daha alıyor. Yeni gelecek Create-a-Sim Stories(Sim Yaratma Hikayeleri) adındaki güncelleme ile çok daha özellikli bir sim oluşturmak mümkün olacak. Simlerin karakteristik özelliklerini tek tek elle seçmek yerine 10 soruluk bir test ile seçebileceksiniz.

Sims 4 Güncellemesi

Son Sims 4 Güncellemesi ile Karakterinizi Oluşturmak Daha Kolay Olacak

Bilenler ve sevenler bilir, Sims’in CAS(Create-a-Sim/Sim Yaratma) ekranı, müptelası için bir çukurdur. Kafamdaki karakteri yapana kadar saatler harcadığımı bilirim. Öyle bağımlılık yaratır. Böyle durumlarda sıfırdan yapmak yerine oyunun sizin için işleri kolaylaştırması daha iyi bir seçenek olabilir. Bu özellik sayesinde Sim’inizin müzik zevki, eski bir kalıntı bulduklarında ne yapacakları ve yaratıklarla ilgili nasıl hissettikleri gibi derin soruları cevaplayabileceksiniz.

Örneğin kendinizi Sims içerisinde bir karakter olarak yaratmaya çalışıyorsanız veya aklınızda belirli bir kişilik varsa, karakteri yaratmak soruları yanıtlayarak daha kolay olabilir. Sorular çok da ciddiyet içermeyen, Sim’iniz ile ilgili durumlarda vereceğiniz tepkilerle ilgili. Örneğin, Sim’inizin yaşam alanı hakkında “Yaşamak için bir yer seçerken benim için en önemli olan ne?” sorusuna “Servetimi göstermek!” ya da “Toplumsal yaşamı kucaklayacağım.” cevaplarını verebiliyorsunuz.

Eğer bir sorudan hoşlanmadıysanız ya da bunun Sim’iniz için geçerli bir soru olduğunu düşünmüyorsanız, her zaman testi tekrar başlatabilir ve yeni sorular görebilirsiniz. Yapımcı Graham Nardone, testin doğrudan Sims 4 oyun paketlerini referans alan birçok sorusu olduğunu, ancak oyuncuların o soruları görmeleri için o oyun paketlerine sahip olmaları gerektiğini söyledi. Yani her şekilde DLC almaya itiliyorsunuz 🤷🏻‍♀️

Testten sonra, Sim’nizin karakteri oluşturulacak ve edinilen özellikleri kilitlenecek. Testin Sim’inizin görünümü üzerinde bir etkisi yok, bu nedenle normalde yaptığınız gibi görünümünü değiştirebilirsiniz. Nardone, testin “eski süreçle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyeceğinden” açıkça bahsetti. Sim’inizi normal şekilde oluşturmak istiyorsanız, bu hala mümkün, güncelleme için henüz bir çıkış tarihi yok ancak yakında çıkması bekleniyor.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.