Zaman ilerledikçe durmaksızın gelişmeye devam eden teknoloji, birçok insana yeni iş fırsatları ve ekonomik olanaklar yarattı. Bugün piyasaya baktığımızda tüketicilerin teknolojik araçlar için yaptıkları harcamanın zirvede olduğunu, hatta bu anlamda yapılan ithalat ve ihracatın da diğer ürün kategorilerine göre bir hayli yükseklerde olduğunu görmekteyiz. Teknolojik gelişmelerin bu hızının arttığını da var sayarsak artık genel olarak ekonomi teknolojik olanaklar üzerinden dönmektedir diyebiliriz.

Şu anda içinde bulunduğumuz iletişim çağının öne çıkan araçlarından olan akıllı telefonlar, piyasada zirveye oynarken, onları daha donanımlı hale getiren ve heveslilerinin gözlerini kırpmadan binlerce lira para yatırabileceği mobil uygulamalar da bu anlamda göze çarpmaktadır.

Bugün telefonlarımızın mobil uygulama mağazalarında bulunan uygulamaların bir kısmı ücretli ve bir kısmı da ücretsizdir ancak ücretsiz olan uygulamalar da uygulama sahibine para kazandırmaktadır. Mobil uygulama geliştiricileri, reklam firmaları ile anlaşarak, uygulama içerisinde reklamlara yer vermekte, üyelik ücreti talep etmekte veya oyun ve uygulama içi harcama talep etmektedir. Bahsettiğimiz üzere de birçok akıllı telefon kullanıcısı bu anlamda harcamalardan kaçınmamaktadır.

Artık bu alanda birçok boşluk doldurulmuş durumda ve tüketiciler genel olarak anlık popülerlik kazanan mobil uygulamalara eğilim göstermekte ve uygulamayı indirmektedir. Yazılımcılar için uygulamanın indirilmesi çok önemli olduğundan, mağazada sunulan uygulamanın türü ve içeriği de çok önemlidir. Eğer siz de son dönemde bir mobil uygulama geliştirmeyi düşünüyor ve uygulamanızı kullanıcılara sunarak para kazanmak istiyorsanız o halde yakın tarihte en çok para kazandıracak İOS ve android uygulama geliştirme fikirlerinden faydalanabilirsiniz:

Spor Ve Diyet Uygulamaları

Bildiğiniz üzere şuan hali hazırda binlerce spor ve sağlık mobil uygulaması uygulama mağazalarında kullanıcılar ile buluşuyor. İçerik olarak yakından bakıldığında bu uygulamaların hepsi neredeyse aynı içeriğe sahip ve bu uygulamaların çok fazla indirildiklerini görebilirsiniz. Eğer siz farklı bir içeriğe sahip, yaratıcı ve başarılı bir spor ve diyet uygulaması geliştirir, ufak bir tanıtımla yola çıkarsanız ilk aşamada diğer uygulamalar kadar indirilme elde etseniz de fark yaratmayı başarırsanız sporcuların ve zayıflamak isteyenlerin kısa sürede gözdesi olabilirsiniz.

Dosya Saklama Yazılımları

Bu alanda Android bazında bakıldığında çok sayıda mobil uygulama ile karşılaşmak mümkündür ancak ios uygulama geliştirme açısından bu tip uygulamalar şuan bulunduğu yerde kapış kapış gidecek türdendir. Çünkü Apple kendi güvenlik sistemlerine çok bağlı olduğundan bu tarz uygulamalara mağazasında yer vermemektedir. Ancak eğer siz içerik olarak dosya saklama ve yedekleme alanı oluşturarak, kilitlenebilecek özel bir içerik geliştirebilir, bunu bir de AppStore uygulama mağazasına sokmayı başarırsanız çok kısa sürede yüksek rakamlarda indirme elde edebilir ve vereceğiniz reklamlarla veya uygulamayı ücretli yaparak çok yüksek meblağlarda para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya İstatistikleri

Özellikle Instagram kullanıcılarının sıklıkla başvurduğu takipçi analizi yapan uygulamalar halen sayılıdır. Bunların arasında işe yarar bir veya iki uygulama vardır ve onlar da içerik olarak çok hızlı hizmet verememektedir. Eğer siz kişilerin sosyal medya hesaplarını güvenli bir şekilde bağlayabilecekleri ve hesaplarına ilişkin tüm veri analizlerini görüntüleyebilecekleri bir uygulama geliştirecek olursanız, bu uygulamanın indirme sayısı kısa sürede tavan yapacaktır. Bu yönden Sosyal Medya Analiz Aplikasyonlarının da en iyi uygulama fikirleri arasında yer aldığını düşünebilirsiniz. Uygulamanızın üyelik ücreti yerine reklam bazında çalışmasını sağlarsanız, bu sayede daha kısa sürede daha fazla indirme kazanır ve elde ettiğiniz paralarla da uygulamayı geliştirmeye devam ederek geleceğe yatırım yapabilirsiniz.