Hepimiz telefonla çokça vakit geçiriyoruz. Sosyal medya hayatımızın büyük bir bölümünde etkili olsa da oyun oynamakta vazgeçilmez bir tutku. Apple kullanıcılarının da eğlenceli oyunlarla vakit geçirdiği bilinen bir gerçek. Sürekli güncellenen iPhone oyunlarını App Store’dan ücretli ya da ücretsiz seçenekleriyle indirebilirsiniz.

Bağımlılık Yaratan App Store Oyunlarında İlk Beş

En iyi ücretsiz iOS oyunlarında ilk beşte ücretsiz olarak; ‘Şehirler Arası Otobüs Sürme’, ‘A Word Kelime Oyunu’, ‘Super Mario Run’, ‘Driving School 2017’ ve ‘101 YüzBir Okey Plus’ yer alıyor.

Ücretli oyunlar elbette mevcut. İlk beş sıralamasında son güncel oyunlarda; ‘Football Manager Edition’, Plague Inc’, ‘Hitman Suikastçi’, Minecraft: Pocket Edition’ ve ‘Recontact: İstanbul’ bulunuyor.

Birçok kullanıcının ilgisin çeken App Store en iyi oyunlar 2017’de günden güne gelişiyor ve daha fazla eğlence alanı yaratıyor. Ücretsiz oyunlar daha revaçta olduğundan ilk beşte yer alan oyunları inceleyelim:

Şehirler Arası Otobüs Sürme Oyunu:

Zuuks Games tarafından en son güncellemesi 21 Mart’ta yapılan eğlenceli bir simülatör oyunudur.

Nasıl Oynanır?

6 farklı otobüsten istediğinizi seçerek yolcu taşıyorsunuz ve para kazanıyorsunuz. Ücretsiz olan simülatör oyununda çeşitli noktalar mevcut. Hızlı olmak, kaza yapmamak, trafik kurallarına uymak sizin daha çok para kazanmanızı sağlıyor. Farklı kamera açısıyla otobüsünüzü istediğiniz bakış açısından sürebilirsiniz.

Teknik Özellikleri Neler?

Öncelikle 273 MB boyuta gereksiniminiz var. Bu nedenle 3G ya da 4.5G arasında telefon bağlantısı ile değil, WI-FI bağlantısı ile oyunu indirmeniz gerekecektir. Tamamen Türkçe olarak bu oyunu oynayabilir ya da birçok dil desteğinden istediğinizi seçebilirsiniz. Apple ürünleri ile oynayabilirsiniz ancak ios 8.0 sürümünü ya da üstünü edinmeniz gerekmektedir.

Siz de Avrupa veya Türkiye’de otobüs şoförlüğü deneyimi için oyunu indirebilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

A Word Kelime Oyunu:

En önemli özelliği internet gerektirmeden oynanabilmesi olan ‘A Word Kelime Oyunu’ 840 bulmaca sunuyor.

Nasıl Oynanır?

Bulmacalardaki gizli kelimeleri ve konuya uyan kelimeleri bulup oyunda ilerliyorsunuz. İlerledikçe kilitli bölümleri açabilir ve çeşitli rozetler kazanabilirsiniz.

Teknik Özellikleri Neler?

Ücretsiz olan oyunu telefonunuzdan gereksiz izinleri istemeden oynayabilirsiniz. 57,6 MB boyutu olduğundan dolayı WI-FI bağlantınızın olması gerekmektedir. Ios 8.0 ve üst sürümleri ‘A Word Kelime Oyunu’ için yeterli olacaktır. Apple ürünlerinde kullanabilirsiniz.

Super Mario Run:

Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz ve sevdiğimiz Mario artık ios oyunları arasında yerini aldı. Eski Super Mario hayranlarından biriyseniz bu oyundan vazgeçemeyeceksiniz.

Nasıl Oynanır?

Sürekli hareket halinde olan Mario ile bazı engelleri aşıp, düşmanları yeneceksiniz. Oyunda ilerlerken altın toplayıp puan kazanabilirsiniz. Bu oyunda 24 adet seviye mevcut.

Teknik Özellikleri Neler?

Tamamen ücretsiz olduğunu düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Sadece ilk 3 seviye ücretsiz, diğer seviyeler için ödeme yapmanız gerekiyor. 161 MB olan oyunu WI-FI bağlantısı ile indirebilirsiniz. Ne yazık ki Türkçe dil desteği henüz yok ve bir olumsuz özelliği de internet bağlantısı olmadan oyunu oynayamamanız.

Driving School 2017:

Sizde sürüş simülatörlerinden keyif alanlardansanız bu oyunu seveceksiniz. Yarış veya serbest modları ile birçok seviye mevcut.

Nasıl Oynanır?

Birçok mekandaki yolda sürüş yeteneklerinizi gösterip seviye atlayabilirsiniz. 80 seviye mevcut. Yaklaşık 100 adet araç, gerçekçi araç sistemi ve direksiyonları ile harita seçebilir ve sürüş keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızla da entegreli oyunu oynayabilirsiniz.

Teknik Özellikleri Neler?

Oldukça yüksek boyuta sahip olan ‘Driving School 2017’ için hafızada 2,3 GB yer açmanız ve WI-FI bağlantısı ile indirmeniz gerekecektir. Alexandru Marusac tarafından geliştirilen oyun ios 9.0 veya daha üst sürümlerinde çalışabilmektedir. Oyunun tek dil desteği İngilizce.

101 YüzBir Okey Plus:

Türkiye’de her zaman popülerliliğini koruyan oyunlardan biri. Peak Games tarafından geliştirilen oyuna siz de katılıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Nasıl Oynanır?

İnternet olan her yerden online bağlanarak hatta sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarınızı da bularak oyunu oynayabilirsiniz. Herkes tarafından sevilen okey oyunu ile aynı özellikleri içermektedir. Ayrıca oynadığınız kullanıcılarla da sohbet edebilir keyfinizi katlayabilirsiniz.

Teknik Özellikleri Neler?

Öncelikle kumar simülasyonu olarak görüldüğünden 12 yaş ve üstü için uygun olduğunu belirtmekte fayda var. Ios 7.0 veya daha üst olan tüm sürümlerde oynanabilir ve diğer oyunlarla kıyaslandığında 33,1 MB ile az yer tutan oyunlar arasındadır. Hem Türkçe dil desteği hem de İngilizce dil desteğinden faydalanabilirsiniz.