Facebook Jobs iş dünyasına bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. İş Dünyası bugünlerde Facebook tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan, yeni içeriği konuşuyor.

Yaklaşık 2 yıldan bu yana ABD ve Kanada ülkelerindeki Facebook kullanıcılarının kullanımına açık olan Facebook Jobs özelliği, Türkiye’de ”İş Fırsatları” adıyla sunulmaya başlandı. Bu yenilik, iş ilanı siteleri ve uygulamalarının sahip olduğu pekçok özelliği içeriyor.

Facebook Jobs

Facebook Jobs Neler Sağlıyor?

Facebook‘u yeni ”İş Fırsatları” özelliğini kullanan işverenler ya da iş arayanlar, burada ilan yayınlayarak birbirlerine ulaşma fırsatı elde edebilecekler. Bu özellik sayesinde Facebook üyeleri tam ve yarı zamanlı iş ilanlarına kolayca erişebilecekler. Ayrıca gönüllü olarak çalışılabilecek iş ilanlarını da görmeniz mümkün.

İş Fırsatları özelliği aranılan işin konusu ve bulunduğu sektöre göre iş ilanı aranabilmesini sağlıyor. Facebook‘a giriş yapılan cihazın konum özelliğinin aktif olması halinde, ikamet edilen adresin konumunda veya iş aranılan farklı bir konumda iş ilanı aranabilmektedir.

İş ilanının yayınlandığı ve yayından kaldırılacağı tarih de görüntülenebilir. Hatta abone olunması şartıyla, belirlenen adresler için herhangi bir ilan verildiğinde, Facebook’tan iş ilanı bildirimi de gelmektedir.

Facebook Jobs

İş Dünyası Bu Yeniliği Nasıl Kullanacak?

​​​​​​İlan vermek isteyen işverenler, Bir İş İlanı Paylaş hanesini tıkladıktan sonra; işin tanımı, çalışma saatleri, ücret ve diğer sosyal haklar ile işin bulunduğu konum bölümleri doldurulmalıdır. Böylece iş arayan kişilerin, işverenlere kolayca ulaşması mümkün hale gelecektir.

Ayrıca işveren onay verdiğinde, iş başvurularının mail yoluyla adresine ulaştırılması da mümkündür. Bunlara ilave olarak; işveren dilerse, iş arayan kişiye yönetilmesi için metin halinde ya da evet/hayır şeklinde yöneltilebilecek sorular da hazırlayabilir.

Işverenler verdikleri iş ilanları için yapılan başvuru durumunu; iş arayanlar ise inceledikleri ya da başvurdukları iş ilanlarının durumunu ”İş Fırsatları” aracından takip edebilirler.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.