Fortnite’ın Android beta sürümü en sonunda kullanıcılara sunuldu. Epic Games tarafından geliştirilen oyunun ne zaman kullanıcı ile buluşacağı merak ediliyordu.

Fortnite’ın Android

Fortnite’ın Android Beta Sürümü Hazır

Fortnite sadece bir yıl içinde tüm dünyada 125 milyonun üzerinde oyuncuya ulaştı. Kısa sürede dünyanın en çok oynanan oyunu haline geldi. Uzun zamandır Android kullanıcıları oyunun platforma gelmesini bekliyordu. En sonunda Fortnite Android kullanıcısı ile buluştu.

Oyun PC, Play Station 4, Mac, Xbox One, Nintendo Switch gibi platformlarda zaten oynanabiliyordu. Bununla birlikte iOS cihazlarda da kullanıcısı ile buluşmuştu. Ancak dün itibari ile Android kullanıcılarına da sunuldu.

Popüler oyun böylece tüm platformlarda oynanabilir hale geldi. Elbette yayınlanan beta sürümü bu nedenle tüm cihazlarda oynanamayacak. Samsung Galaxy serisinin bazıların deneyimlenebilecek.

Ancak Samsung Galaxy serisinin dışında bir cihaza sahipseniz fortnite.com/android üzerinden beta sürüm için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında Samsung Note 9 veya Galaxy Tab S4 almayı düşünüyorsanız, size sevindirici bir sürpriz de var. Bu cihazları satın alan oyuncular benzersiz Galaxy kıyafetine de ücretsiz şekilde sahip olabilecekler.

Peki oyunun beta sürümü ilk olarak hangi cihazlar tarafından oynanabilecek? Bu cihazları şu şekilde sıralamak mümkün:

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, Samsung Galaxy S8 ve S8+, Samsung Galaxy S9 ve S9+, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy J7 Prime ve J7 Pro, Samsung Galaxy A5, A7 ve On7 akıllı cihazlarına sahip olan kullanıcılar oyunun beta sürümünü deneyimleyebilecek.

Diğer marka Android cihaz sahipleri ise oyunu oynayabilmek için 13 Ağustos’a kadar beklemek zorunda olacak.

Google Play Store’da Yok

Oyunun Android sürümü Google Play Store’da bulunmuyor. Sadece oyunun resmi sitesinden indirilebilecek. Bunun temel nedeni Android uygulama mağazasının indirme başı talep ettiği ücret nedeni ile Epic Games ile anlaşma sağlayamaması olarak gösteriliyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.