Başarılı kaçış oyunu Into the Dead’in devam oyunu Into the Dead 2, bir süredir bölge kısıtlamalı olarak kullanımdaydı. Takipçilerinin merakla beklediği mobil oyun, sonunda hem iOS hem de Android kullanıcıları için tüm dünyada erişime açıldı.

Serinin ilk oyunu, karanlık bir atmosferde başlıyor ve karanlık bir ormanın içinde zombilere yakalanmadan gitmek hedefleniyordu. Başlarda basit bir oyun düzeni olmasına rağmen, ileri aşamalarda ciddi engeller ile karşılaşılıyor ve oyun içinde alınacak çeşitli güçlendirmeler ile ilerlemek mümkün olabiliyordu. Into the Dead, başarılı grafikleri ve atmosferi ile oldukça dikkat çekmiş, ayrıca ses efektleri ve müzikler ile de başarısını desteklemişti. Serinin devamı niteliğindeki Into the Dead 2 oyunu ile de aynı başarının sürdürülmesi hedefleniyor.

PIKPOK isimli stüdyonun geliştirdiği aksiyon türündeki oyun, birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Gelin meraklılarının hevesle beklediği bu oyuna yakından bakalım.

Kıyametin Ortasında Zombilerle Savaşıyorsunuz

Oyunun temelinde bir zombi dünyası ve bu kıyametin ortasında, oyuncuların yöneteceği bir kahraman var. Kahramanın tek amacı var, o da ailesini kurtarmak için zombileri aşmak ve olabildiğince uzaklara gitmek.

Oyunda sürekli olarak bir kaçma ve kovalama durumu var. Tabii bu kaçma ve kovalama aşamalarında, birçok parkur bulunuyor ve kahraman, zaman zaman bir takım silahlar kullanarak zombilerle mücadele ediyor. Oyunda kullanılabilen birçok tabanca, makineli tüfek ve farklı türde silahlar bulunuyor.

Oyun sırasında, kahraman bir yandan karşısına çıkan zombilerden sağa sola kaçarak kurtulmaya çalışırken, bir yandan da eğer mermisi varsa durup zombilerin üzerine ateş ediyor. Ama tabi her zombi bir atışta yere düşmüyor. Bazıları oldukça güçlü olabiliyor ve üzerine daha fazla ateş etmek gerekebiliyor.

Bu arada Into the Dead 2 oyununda kahramana eşlik eden sevimli bir de köpek var. Bu köpek, kahraman ile birlikte koşarken, bir yandan da zombileri etkisiz hale getirmeye çalışıyor.

Into the Dead 2, birinciye göre grafik tasarımında çok ileri gitmiş. Bu anlamda oyun kalitesi mobil cihazların sınırlarını zorluyor denebilir. Oyunun şu an 60 seviyesi var. Zamanla bu sayı artabilir.

Into the Dead 2 Ücretli Mi?

Oyun, ücretsiz olarak piyasaya sürüldü; ancak içeriklerin bir kısmına ulaşmak için para ödemeniz gerekiyor. Ücretli ulaşılan içeriklerin bu paraya değip değmediği ise zaman içinde oyuncu yorumlarıyla netleşecek.

Oyunun ilki, Google Play’de rakiplerine göre oldukça pozitif geri bildirimler almıştı. Bir önceki başarısını bu yeni oyunda da sürdürmesi beklenen Into the Dead 2’yi Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.