Teknolojik gelişmeler ile beraber hayatımıza hızlı bir şekilde giren cep telefonları, bugün ulaştıkları evre ile dünyamıza renk katıyor. Cep telefonları artık yalnızca, arama özelliği olan temel cihazlar değiller. Neredeyse yapay zeka düzeyine ulaşmış birer akıllı cihazlar. Zira artık akıllı telefonlarımızın taşıdıkları özellikler ile hayatımızın her alanında, her türlü ihtiyacımıza yanıt bulabiliyoruz. Bunları da gerek telefonun kendi donanımları, gerekse yazılımlar ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Telefonlarımızı daha kullanışlı ve çoklu güç taşıyan aygıtlar haline getiren yazılımlar ile oluşturulan mobil uygulamalar içerikleri ile hayatımızda artık büyük bir yere sahipler.

Telefonlarımızda yer alan ve hayatlarımızı kolaylaştıran mobil uygulamalar artık her kategoride karşımıza çıkabiliyor. Fotoğraf çekmek ve düzenlemek için uygulamalar, oyunlar, müzik uygulamaları, sağlık uygulamaları, haber uygulamaları, eğlence uygulamaları ve kitap uygulamaları gibi çok sayıda türde mobil uygulama parmaklarımızın ucunda yer alarak hayatlarımızı kolaylaştırıyor.

en-guzel-ios-uygulamalari

Mobil uygulamaları, telefonlarımızın uygulama mağazalarından edinebiliyoruz. Gerek Google’un sahip olduğu Android gerekse Apple’ın sahipliğini yaptığı İOS işletim sistemlerine ait mağazalarda yer alan uygulamalar ile cihazlarımızı daha donanımlı hale getirebiliyor, her ihtiyacımıza yanıt bulabiliyoruz. Hatta öyle ki artık telefonlarımız aracılığı ile zamanda yolculuğa bile çıkabiliyoruz. Evet, yanlış duymadınız zamanda yolculuğa, geçmişe gidebiliyoruz. Peki bunu nasıl mı yapıyoruz? Tabii ki TimeHop ile! TimeHop telefonlarımızın uygulama mağazasında yer alan oldukça kullanışlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Küçük boyutu ve kullanışlılığı ile dikkat çeken bu uygulama ile geçmişteki tüm anılarınızı yeniden karşınıza alabilir, hatırlatmalarınızı yeniden paylaşabilir, isterseniz düzenlemeler yapabilirsiniz. Haydi TimeHop’un dünyasına birlikte girelim!

en-begenilen-android-uygulaması

Zamanda Yolculuğa Çıkaran Uygulama Tımehop

Anılarınızı hatırlamaktan, göz önünde bulundurmaktan keyif alıyorsanız TimeHop tam size göre bir uygulama. Eğer timehop nedir diye soracak olursanız; Bir sene önce aynı günde ne yaptığınızı size günlük olarak hatırlatan bir uygulama olan TimeHop, anılarınızı, düşüncelerinizi ve yaptıklarınızı size hatırlatarak geçmişi yad etmenizi kolaylaştırıyor.

Sosyal Medya Uygulamaları İle Etkileşimli

TimeHop, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınız ile bağlantı kurarak, her yıl aynı günde neler yaptığınızı timeline şeklinde karşınıza çıkarıyor. Böylelikle siz de yıllar geçtikçe nelerin değiştiğini, neler düşündüğünüzü, neler yaptığınızı hatırlıyor ve daha net ve sistematik bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bu şekilde de timehop nasıl kullanılır açıklamış bulunuyoruz.

timehop-nedir

Ayarlar Sizin Elinizde

TimeHop’un hangi zaman diliminde geçmişinizi görüntülemesini istediğinizi kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Böylelikle dilerseniz 1 yıl dilerseniz daha uzun bir periyodda neler yaptığınızı hatırlamak için TimeHop’tan istifade edebiliyorsunuz. 5 yıl önce bugün ne yediğinizi hatırlayabilmek için büyük fırsat!

Yeniden Paylaşın

Sosyal medya hesaplarınızla bağlantılı olarak çalışan TimeHop’un size gösterdiği geçmiş öğeleri, sosyal çevrenize de hatırlatabilmeniz için gönderiye dokunarak doğrudan dokunduğunuz sosyal medya aracına geçiş yaparsınız ve gönderiyi yeniden paylaşarak timehop uygulaması çerçevesi içerisinde sevdiklerinize de hatırlatmada bulunabilirsiniz. Bu özelliği ile dikkat çeken TimeHop sayesinde, anılar artık tüm çevrenizin hafızasında yeniden canlanabiliyor.

Hem İos Hem Android Uyumlu

TimeHop, kullanıma ilk sunulduğu tarihte yalnızca İOS tarafından çalıştırılabilen bir uygulamaydı ancak artık Android cihazlarda da kullanılabiliyor. Akıllı telefonlarınızın uygulama mağazalarından indirebileceğiniz uygulama ücretsiz olarak edinilebiliyor. Uygulamanın AppStore’dan indirildiğinde İOS için sunulan boyutu 23 MB iken Android cihazların Google Play Store uygulama mağazasından indirildiğinde ise 2.7 MB’tır.

Şimdi siz de TimeHop’u edinin her gün onlarca, yüzlerce durum, fotoğraf ve konum paylaşımlarınızın ne zaman ve nerede yapıldığını hatırlayarak anılarınızı sürekli tazeleyin.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.