Birçok oyunu bünyesinde bulunduran Google play android işlemcili telefon ve tabletlerde bulunmaktadır. İçerisinde ücretsiz veya ücretli indirebileceğiniz binlerce oyun vardır.

Kullanıcıların tercih ettiği FPS oyunları için en iyi fırsatlar ve en yeni oyunları da Google play de bulmak mümkün. Modern Combat 5 popüler oyunlarından biridir. Seri bir oyun olan oyunda düşmanlarınızla savaşmaktasınız. Bunu birincil gözle yapmaktasınız. Savaşan sizmişsiniz gibi his veren bu oyun online şekilde oynanabilmektedir. Her görevden sonra ödül toplayabilmektesiniz.

Uygulamalar oyunlar ücretsiz indirilebilmektedir. FPS oyunlarından biri olan korku oyunları da oyun severlerin tercih ettiği uygulamalardan biridir. En çok tercih edilen korku oyunlarından biri Mental Hospital 4 olarak belirlendi. İndiren kişi sayısına göre ve puanlamaya göre en iyi oyunlardan biri olmayı başardı.

En Sevilen Ücretsiz FPS Oyunları

FPS oyunlarından biri de aksiyon severlerin tercih ettiği N.O.V.A 3 oyunudur. Bu aksiyon oyunu daha çok ileri teknoloji ile oluşan robotlar ve insanlar arasında geçmektedir. Bilim kurguyla donanmış bu oyun FPS oyunlarından biridir.

Tek başına değil de arkadaşlarıyla oynamak isteyenler için online oynanan FPS oyunu Blitz Brigade oldukça bağımlılık yapıcı bir oyundur. Açık dünya oyunu olan bu uygulama da koskocaman bir dünyada savaşa giriyorsunuz. Savaş aletlerinizin olduğu ve ülkelerle savaştığınız bu oyun FPS oyunudur ve arkadaşlarınızla, diğer insanlarla online şekilde oynayabilmektesiniz.

İkinci sürümüyle beğenileri kazanmayı başaran bir diğer oyun ise Dead Trigger 2 oyunudur. İlk oyunuyla bile beğeniyi kazanabilen Dead Trigger harika bir kaliteye sahip. Google play en iyi oyunlar 2016 yılında listeye girmeyi başaran ilk oyunundan sonra ikinci oyunuyla oyun severlerle buluştu.

Google Play den indirebileceğiniz FPS oyunlarından Brothers İn Arms 3 zamanın biraz gerisinden gelmektedir. İkinci dünya savaşında geçen oyun oldukça başarılı görüntüleriyle tercih listesinde yerini almaktadır. Kendini geliştirerek savaşlara katılabiliyorsun ve müttefikler elde edebiliyorsun. Oyun adeta ikinci dünya savaşını yeniden yaşatıyor fakat bu sefer kazananlar ve kaybedenleri belirlemek senin elinde.

Zombi sevenlerin ve FPS isteyenlerin tercih ettiği oyun ise Apocalypse: Zombi avcısı oyunudur. Oyuna başlar başlamaz kendinizi zombilerin arasında bulacağınız bu oyunda karakterinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Zombileri öldürmeniz gerekmektedir ve öldürdüğünüz her zombi size para kazandırmaktadır. Bu kazandıklarınızı kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Grafiği de normalin üstündedir.

Bir diğer FPS oyunu ise keskin nişancılığı sevenler için yapılan bir oyundur. Kill Shot Bravo adındaki bu oyun askeri bir üste geçmektedir. Düşman bölgelerinden kendinizi ve arkadaşlarınızı korumanız gerekmektedir. Vurduğunuz düşmanlardan para kazanıp daha iyi silahlar alabilirsiniz.

Efsane gladyatörleri sevenler için bir FPS oyunu bulunmaktadır. En çok tercih edilen oyunlar arasında olan Blood&Glory: Legend sizin de bu efsane gladyatörlerden birisi olmanızı sağlamaktadır. Gladyatörler gibi rakiplerinizi yenerek hayatta kalmanız gerekmektedir. Kazandıkça karakterinizin özelliklerini güçlendirebilirsiniz. Oyunu ücretsiz indirmeniz mümkündür.

Bir diğer keskin nişancı oyunlarından biri de yıllardır bildiğimiz en iyi oyunlardan Sniper Fury oyunudur. Nişancı olduğunuz bu oyunda belirli görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Yüksek görüntü kalitesiyle oyun severlerle buluşan oyunu Google play store ücretsiz oyunlar kısmından bulabilirsiniz.

Geriye kalan en iyi iki oyun aksiyon severler için yapılan FPS oyunlarındandır. Bunlardan biri Deus Ex: The Fall diğeri ise Call Of Duty: Strike Team oyunudur. Bu iki oyun en çok tercih edilen indirilen oyunlardandır ve yüksek görüntü kalitesine sahiptir. Düşmanları alt etmeniz ve hayatta kalmanız gerekiyor.