Google’dan yapay zeka destekli fitness koçu hamlesi geliyor. Google, akıllı saatler için fitness koçu üzerinde çalışıyor. Üstelik bu koçlar yapay zeka destekli olacak.

Google’dan Yapay Zeka Destekli Fitness Koçu

Google’dan Yapay Zeka Destekli Fitness Koçu Hamlesi

Teknolojiye yön veren şirket Google’dan dikkat çeken bir hamle daha! Dev şirket, yapay zekayı ürünlerine entegre etme konusunda son derece istekli. Üstelik bu entegrasyonlar en çok kullanıcının işine yarayacak.

Google şimdi de akıllı saatleri hayatımızın vazgeçilmez parçası haline getirmek için kolları sıvadı. Yapay zeka destekli fitness koçu ile spor yapmak hiç olmadığı kadar keyifli olacak.

Wear OS akıllı saatler için geliştirilecek olan fitness koçları, sağlıklı ve spor odaklı bir çalışma prensibine sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi haline gelecek. üstelik bu koçlar fitness hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için sıkı takipte olacak.

Google’dan Yapay Zeka Destekli Fitness Koçu

Kod Adı Project Wooden

Proje ile ilgili detaylar az da olsa gün yüzüne çıkmaya başladı. Google’ın geliştirdiği fitness koçunun kod adı Project Wooden olacak.

Bu asistan kullanıcıları için proaktif şekilde sağlık ve fitness ile ilgili veriler sunabilecek. Bunun yanında antrenman önerileri verecek. Bu antrenmanlara ne kadar uyabildiğinizi de sıkı şekilde takip edecek. Eğer antrenmanı yerine getiremezseniz size alternatif önerilerde bulunacak. Böylece spor yapmaktan kaçamayacaksınız.

Bununla birlikte yapay zeka destekli fitness koçunun tek marifeti egzersizler değil. Aynı zamanda beslenme şekillerinizi de takip edecek ve size önerilerde bulunacak. Asistan bu önerilerde bulunurken kullanıcının konumuna ve beslenme alışkanlıklarına bakacak. Bu yeteneğe de sahip olacak asistan yediğinizin içtiğinizin de kaydını tutarak hayatınıza sağlıklı bir düzen getirmeyi hedefleyecek.

Fitness koçunun Google Coach olarak adlandırılması münkün. Bu haliyle fitness koçu uygulamasının Google Fit’in yerini almasına da kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.