Google Translate yeni özellikler ile daha zeki bir hale geldi. Gün geçtikçe kendisini geliştiren ve daha iyi sonuçlar vermeye başlayan Google Translate son teknolojisiyle artık çok daha fonksiyonel bir hale geldi.

Google Translate Yeni Özellikler

Google Translate Yeni Özellikler Hakkında

Google sinirsel makine çeviri teknolojisi (NMT) ile çevrimdışı hizmet vermeye hazırlanıyor. Bu pakette Türkçe dil desteği de yer alıyor. Artık Google Translate’i internet bağlantısı olmadan da kullanabilecek ve başarılı sonuçlar alabileceksiniz.

Google, sinirsel makine çeviri teknolojisini iki yıl önce hizmete sundu. Ancak hizmetten çevrimdışı şekilde yararlanmak mümkün değildi. Son özellik ile artık Google Translate daha zeki hale geldi çünkü öncesinde çevrimdışı çalışıyor ancak cümleleri parça parça çevirdiği için pek de başarılı sonuç vermiyordu.

Ancak AI tarafından desteklenen çevrimdışı çevirmenler eskiye göre çok daha başarılı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Google Translate Yeni Özellikler

Google Translate Çevrimdışı için Gelen Özellikler

Yeni sistem cümleleri parça parça değil tek seferde anlamlı bir bütün halinde çevirecek. NMT son derece zeki bir sistem. En uygun çeviriyi belirlemek için analiz yapar ve uygun dil bilgisine sahip gerçek bir kişinin sesi ile yeniden düzenleme gerçekleştirir. Bu nedenle de tercüme edilen paragraf ve makaleler okunması daha kolay hale gelir.

Google çeviri kalitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız için bir örnek yayınladı. Üstte göreceğiniz örnek, teknolojinin boyutunu daha rahat algılamanıza olanak tanıyor. Elbette sonuçlar çevrimiçi sürümdeki sonuçlar kadar başarılı değil. Ancak AI teknolojisinin katkısı da önemli bir fark yaratıyor. Özellikle Google Translate ile çevrimdışı deneyimi olan kullanıcılar bu farkı çok daha net algılıyor.

Google Translate’in AI destekli çevrimdışı paketi 35 ile 45 MB arasında. Paket Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Ayrıca Türkçe dahil 59 dilde çeviri yapabiliyor. Paketler bugün piyasaya sürülecek. 15 Haziran Cuma günü itibari ile de kullanıcılar tarafından deneyimlenebilecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.