En popüler içerik türlerinden videolar, mobil dünyadaki yerini giderek sağlamlaştırıyor. Ancak kimi zaman mobil cihazların dahili video oynatıcıları, kullanışlı olmalarına rağmen her video formatını desteklemeyebiliyor. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için geliştirilen video oynatma uygulaması örnekleri ise kullanıcıların adeta yardımına koşuyor.

Mobil video izleme uygulamaları sayesinde her tür film, dizi ve diğer video içerikler mekandan bağımsız olarak rahatlıkla izlenebiliyor. Peki yüzlerce video oynatma uygulaması içerisinden hangisi sizin için uygun olabilir?

İşte telefon ve tabletlerinizde istediğiniz videoyu hata uyarısı vermeden izlemenizi sağlayabilecek 10 kullanışlı mobil uygulama…

1) VLC Player

VLC Player

En yaygın kullanılan uygulamalardan biri olan VLC Player, tüm video formatlarını destekliyor. Ek bir ses veya görüntü çözücü (codec) paketi indirmeden her videoyu izleyebilme imkanı sunan bu uygulama, altyazı desteğinin yanı sıra URL bağlantısı üzerinden video izleme özelliğini de barındırıyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2) PlayerXtreme

PlayerXtreme

İlk olarak iPhone ve iPad’ler için tasarlanmış olan PlayerXtreme’in artık Android kullanıcıları için de uygun versiyonu mevcut. Çeşitli dillerde altyazıyı kişiselleştirme, şifreyle koruma, bilgisayardan dosya aktarma gibi birçok özellik sunan bu uygulamayla 4K Ultra HD görüntü kalitesinde filmleri de seyredebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, PlayerXteme ile hemen hemen tüm video formatlarında içerik izleyebilmek mümkün.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3) GOM Player

GOM Player

Basit bir arayüz tasarımına sahip GOM Player; hız ve ekran parlaklığı kontrolü, altyazı seçenekleri, uyku modu, Dropbox ve Google Drive entegrasyonu gibi özellikler sunuyor. Bunun yanı sıra çeşitli video ve codec formatı desteğine de sahip olan uygulamanın masaüstü versiyonu da sıklıkla tercih ediliyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4) OPlayer

OPlayer

Hemen her görüntü, ses ve altyazı formatını destekleyen OPlayer; önce iOS, sonra Android işletim sistemini kullananların beğenisine sunuldu. En çok iPad’lerde tercih edilen mobil uygulama; videoları arka planda oynatma, bilgisayarla dosya paylaşıp eş zamanlı video çalıştırma, Touch ID aracılığıyla içerik koruma, dahili tarayıcı ve üç boyutlu filmleri iki boyutlu oynatma gibi çeşitli özellikler barındırıyor.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5) AC3 Player

AC3 Player

AC3 Player, “bu ses biçimi desteklenmiyor” uyarısıyla karşılaşan Android kullanıcılarının imdadına yetişme amacıyla geliştirilen bir uygulama. AC3 ses biçimini desteklemesiyle öne çıkan bu uygulama, diğer video oynatıcılardan geri kalmayan birçok özelliğe de sahip. Üstelik sayısız ses, görüntü, altyazı formatını ve codec’lerini de destekliyor.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6) Infuse 5

Infuse 5

iOS 11 işletim sistemi için optimize edilen Infuse 5, neredeyse tüm video formatlarını oynatabiliyor. Görüntü kalitesiyle dikkat çeken bu uygulamanın 4K, AirPlay, iCloud ve altyazı desteğinin yanı sıra bölünmüş ekran görünümü (split view) seçeneği sayesinde film izlerken bir yandan da e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7) Kodi

Kodi

Kodi, özellikle büyük ekranlı tabletlerde kullanışlı bir performans sergiliyor. Sade bir arayüze sahip olan bu ücretsiz mobil uygulama ile video izleyip müzik dinleyebilir, hatta televizyon kanallarını bile takip edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde mobil cihazlarınızı video, müzik ve televizyonun birleştiği bir medya merkezine dönüştürebilirsiniz.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8) MX Player

MX Player

AC-3, MP3, AAC dahil olmak üzere neredeyse tüm ses formatlarını destekleyen MX Player, çok çekirdekli kod çözme işlemi gerçekleştirerek performans artıran bir video oynatma uygulaması. Altyazının konumunu ve boyutunu değiştirme seçenekleri sunan bu uygulama, çocuk kilidi özelliğiyle çocukların video izlerken başka uygulamalara girmelerini önlüyor.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

9) AVPlayer

AVPlayer

AVPlayer, en popüler formatlar da dahil olmak üzere neredeyse her videoyu iPhone veya iPad’inizde rahatlıkla izleme imkanı veriyor. Bu uygulama üzerinden iTunes veya kablosuz internet aracılığıyla dosya yükleyebilir ve e-postalarınızda bulunan bağlantıları açıp oynatabilirsiniz.

iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

10) Wondershare Player

Wondershare Player

Wondershare Player, YouTube ve Hulu gibi sitelerin içeriğindeki videoları izleme olanağı sunması ile rakip uygulamalardan farklılaşıyor. Eş zamanlı ve çevrimdışı izleme özellikleri barındıran bu uygulama, video izlerken en son kaldığınız noktayı hafızasına kaydederek daha sonra aynı yerden izlemeye devam etmenize imkan tanıyor.

Android uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sizin de kullandığınız başka video oynatma uygulamaları varsa bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.