Instagram anketleri hayatımıza kısa süre önce girdi ancak çok sevildi. Her geçen gün ilginin arttığı Instagram anketlerinin ek özellikler ile zenginleşmesi de kaçınılmaz oluyor.

Instagram anketleri

 

Instagram Anketleri için Yenilikler

Son dönemlerin en popüler uygulaması hiç şüphesiz Instagram. Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram her geçen gün yenilikler yapıyor. IGTV ile YouTube’a rakip olmaya niyetlenen sosyal medya devi, şimdilerde anketlere yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor.

Son özellik ile artık anketler direkt mesaj hikayelerinde de kullanılabilecek. Snapchat’i bitirmeye çalışan Instagram özelliklerini de bu rekabete göre belirliyor demek pek de yanlış olmaz.

Facebook bünyesinde bulunan şirket tüm rakiplerine meydan okuyor. Snapchat, YouTube gibi güçlü rakipleri ile farkı açmak için türlü özellikler geliştiriyor.

Bu çabanın son meyvesi ise anketler için oldu. Gönderilerde ve Hikayeler bölümünde de kullanılan anket özelliği şimdi de direkt mesaj hikayelerinde kendisine yer bulacak.

Instagram anketleri

Anket Özelliği Her Yerde

Artık sadece belirli kişilerle paylaşmak istediğiniz bir anket düzenlemek istediğinizde bunu direkt mesaj kısmından kolayca yapabileceksiniz. Bu özellik yakında tüm Instagram kullanıcıları için aktif hale gelecek.

Elbette özelliği kullanabilmeniz için son güncellemeyi yapmanız şart. App Store veya Google Play Store üzerinden Instagram’ı güncelledikten sonra özelliğin tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmesini beklemeniz gerekiyor.

Böylece uygulama özelliği aktif hale getirdiğinde kolayca söz konusu özelliği deneyimleyebilecek, sadece sizin belirlediğiniz kişiler için anket düzenleyebileceksiniz. Instagram son dönemlerin en popüler uygulaması ve yeni özellikler ile kullanıcılarının nabzını hep yüksek tutmayı başarıyor.

En son IGTV ile özellikle fenomenlere bir saate yakın yayın yapma imkanı sunan Instagram bu hamlesiyle YouTube’u rakip gördüğünü resmen ilan etmişti. Ancak geliştirdiği pek çok özelliğe dikkat edildiğinde Instagram’ın en büyük rakibi hiç şüphesiz Facebook’un satın almayı bir türlü başaramadığı SnapChat!

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.