Oppo Find X 10 GB RAM’li İlk Akıllı Telefon Olacak. Eşsiz bir tasarıma sahip olan Find X’in kapasitesinin de eşsiz olmasını isteyen Oppo, bu sayede Find X 10 GB RAM’li ilk akıllı telefon modelini piyasaya sürecek.

iPhone’da donanım ikinci planda kalsa da Android cihazların nasıl donanıma sahip olduğu çok önemli. Android kullanıcıları genellikle cihazın hangi işlemciye, depolama alanına ve RAM’ına, iPhone kullanıcıları ise daha çok cihazın performansına ve özelliklerine dikkat ediyorlar.

Android işlemcili akıllı telefon üretici firmalar bunu bildiği için cihazların donanımlarını yüksek tutarak daha çok satış yapmayı amaçlar.

Oppo Find X

Oppo Find X Rekor Kıracak Gibi Görünüyor

Çoğu bilgisayar 4GB RAM bulundururken amiral gemisi akıllı telefonların 8GB RAM’e ulaşması ya da çoğu bilgisayarda 250GB depolama alanı bulunurken 512 GB depolama alanlı telefonların tanıtılması işte bu yüzden. Bu rekoru şu an için Oppo kıracak gibi görünüyor.

En Yüksek Ekran/Gövde Oranı oldu

Oppo Haziranda gerçekleştirdiği lansman ile yeni Amiral Gemisi Oppo Find X modelini dünyaya gösterdi.

Son derece gösterişli bir tasarıma sahip olan Find X modeli neredeyse çerçevesiz tasarımı ile Android dünyası’nın en yüksek ekran/gövde oranına sahip oldu (6,4 inç büyüklüğündeki OLED ekranı ile 92.95 ekran/kasa oranı sunuyor).

Güzel tasarımının yanında donanım konusunda da rakiplerinden geride kalmaya niyeti olmayan Oppo Amiral gemisi Find X, 8GB RAM ve 256GB dâhili depolama alanı ile en yüksek olan bellek seçeneklerini dünyaya sundu.

Oppo Find X

Oppo Find X Türkiye’ye Geliyor

Telefonlarını Asya dışına pazarlamayan Oppo,  lansmanda telefonun fiyatının 999 EURO fiyata sahip olacağını açıkladı. Oppo Find X, Ekim ayının başına doğru Türkiye’de satışa çıkacak ve takipçilerinin beğenisine sunulacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.