iOS 12 Eylül’de yayına alınacak. Uzun zamandır merakla beklenen Apple’ın yeni mobil işletim sistemi için geri sayım başladı.

iOS 12 Eylül’de

iOS 12 Eylül’de Yayınlanacak

Apple geliştirdiği teknolojilerle sektörün lideri olmayı başaran güçlü bir marka. Son olarak yeni mobil işletim sistemi ile beklentileri bir hayli yükselten dev şirket yayın tarihini de açıkladı.

iOS 12, Eylül ayı içinde kullanıcısına sunulacak. Bu güncelleme bazı iPhone modellerine gelecek. Geleceği iPhone modelleri sınırlı olsa da, getireceği pek çok yenilik ile oldukça faydalı olacağı apaçık ortada.

Eylül ayında gerçekleştirilecek lansmanın ardından kullanıma girecek iOS 12 iPhone kamerasının da oldukça iddialı hale gelmesini sağlayacak.

iPhone Kamerası Değişecek

iOS 12’nin gelişinin bu denli merakla beklenmesinin elbette pek çok nedeni var. Bu nedenlerden biri de iPhone kamerası için önemli bir geliştirme sunacak olması. Son sürüm ile birlikte cihazın kamerasının Portre Modu çok daha kaliteli portre fotoğrafları çekebilmemize olanak sağlayacak.

Aradaki kalite farkı çok net bir şekilde anlaşılabilecek. Değerlendirmeler bu yönde. Peki bu fark yalnızca arka kamera için mi geçerli olacak yoksa söz konusu yenilik hem ön hem de arka kamerada gözlemlenebilecek mi?

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmiyor. Ancak uzmanlar iOS 12 ile birlikte kamera detaylarının çok daha keskin hale geleceğini, bulanık görüntünün tamamen ortadan kalkacağını vurguluyor.

Bununla birlikte derinlik verisi anlamında da dikkat çekici bir ilerleme kaydedilecek.

iOS 12 Eylül’de

Değişiklikler Geçmişe Dönük Portrelere Uygulanabilecek Mi?

Merak edilen konulardan biri de söz konusu yeniliklerin geçmişte çekilen portre fotoğraflara uygulanıp uygulanamayacağı yönünde. Tahminler, bu yeniliklerin geçmişte çekilen fotoğraflara etki etmeyeceği yönünde. Ancak yeni çekilen portre fotoğraflarında çok daha kaliteli görüntü elde edileceği netlik kazanmış görünüyor.

 

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.