Türkiye’nin en büyük giyim markalarından biri olan LC Waikiki, görme engelli müşterileri için yeni bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama satın alınmak istenen ürünün barkot numarasından ürüne ait tüm detayları, sesli olarak görme engelli müşterilere tarif ediyor. LC Waikiki Sense uygulaması, görme engelli müşterilerin de kendi başlarına alışveriş yapabilmelerini ve yardım almadan giysi ihtiyaçlarını gidermelerini sağlamayı amaçlıyor.

Giyim konusunda bir çeşit sesli mobil asistan olarak görev yapan uygulama, favori elbiseler, gardırop ve yardım bölümünü içinde barındıran bir yapıdan oluşmakta. Ana sayfasında bir kamera ikonu bulunan uygulama, giysilerin barkotlarını okuyabilmek için telefonun kamerasını kullanıyor.

LC Waikiki Sense, Ürünleri Sizin için Seslendiriyor

LCW Sense, ürünlerin barkot kısımlarını okuduktan sonra müşteriye seçilen giysiyle ilgili tüm bilgileri aktarıyor. Seçilen ürünün renginden desenine, kumaş türünden fiyatına kadar ürüne dair herşey, bu sayede kullanıcının bilgisine sunuluyor.

Kullanıcı, ürünü beğendiyse uygulamadaki Favoriler bölümüne ürünü ekleyebiliyor ve dilediği zaman dönüp ürünü tekrar inceleyebiliyor. Bulduğu giysiyle ilgili arkadaşına fikir sormak isteyen veya bu ürünü başka bir arkaşına önermek isteyen kullanıcılar ise uygulamanın Paylaş özelliğini kullanabiliyor.

Ürünün taksitli ve peşin ödeme seçeneklerinden giysinin yıkama talimatlarına kadar bilgi veren uygulama, görme engelli vatandaşların aklında hiçbir soru işareti kalmadan bir kıyafet satın alabilmesine yardımcı oluyor.

LC Waikiki, bugün 37’den fazla ülkede 800’den fazla mağazasıyla büyük bir müşteri grubuna hizmet vermekte. Müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için kendisini yenilemeye devam LCW, Sense uygulamasıyla önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Alışveriş keyfini herkesin özgürce yaşayabilmesi için dizayn edilen LCW Sense, görme engelli müşterileri için engelleri ortadan kaldırıyor. Sesli mobil alışveriş asistanı hizmeti sunan bu uygulama, sektördeki diğer mağazalara örnek olacak nitelikte. Birçok mağazanın göz ardı ettiği veya öncelik vermediği bu konuya yatırım yaptığı için LC Waikiki, ayrıca takdiri hak ediyor.

LCW Sense uygulaması, şu an için sadece Android kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Uygulamayı Google Play Store’dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Apple kullanıcıları için ise önümüzdeki hafta yayına gireceği söylenen uygulama, iOS kullanıcılarının da ihtiyaçlarını gidermeye başlayacak şekilde tasarlanacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.