Lenovo Z5 Pro dört kamera özelliği ile karşımıza gelecek. Neredeyse uzun metrajlı filmler çekmemize olanak tanıyacak olan cep telefonları hayatımıza ilk girdiği 90’lı yıllarda büyük bir teknoloji devrimi olarak gözüküyordu. Aradan geçen yıllar ve teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen cep telefonlarının adı bile değişti, artık hepsi akıllı telefon adıyla anılıyor.

Lenovo Z5 Pro

 

Lenovo Z5 Pro Dört Kamera Sürprizi

Teknolojik gelişmeler ve internet teknolojisinin mobil cihazlara da gelmesi ile yeni bir soluk kazanan akıllı telefonlar, yüksek kaliteli ve çözünürlüklü çekimler yapan kameraları ile neredeyse profesyonel kameralar kadar verimli fotoğraf ve video çekmeye başladılar. Android cihaz Lenovo Z5 Pro sürgülü bir kamera sistemi kullanmak için hazırlanıyor.

Akıllı telefonların arka yüzlerinde yer alan yüksek çözünürlüklü kameralara ek olarak, telefonların ön taraflarına yerleştirilen ve selfie çekip, videolu görüşme imkanı sunan ikinci kameralar geliştirildi.

Hızına yetişemediğimiz teknolojik ürünler olan akıllı telefonlar, yakın geçmişte bazı firmalar tarafından, arka tarafta iki adet ve ön tarafta bir adet kamera olmak üzere 3 kameralı olarak üretilmeye başlandı.

Lenovo Z5 Pro

Lenovo Z5 Pro Özellikleri Nelerdir ?

Bilgisayar, mobil cihazlar ve aksesuarlar, sunucular ve ilgili diğer donanımları üreten bir firma olan Lenovo, Çin merkezli uluslararası bir teknoloji firması. Firmanın Başkan Yardımcısı Chang Cheng tarafından yayınlanan ve 2018 sonunda tanıtılması beklenen 4 kameralı cep telefonunu büyük dikkat çekti.

Merak konusu olan bu telefon 6,5 inç 2280×1440 piksel ekrana sahip. Gücünü ise Snapdragon 845 işlemi ve 6 GB / 8 GB RAM’den alıyor. 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolamaya, 4.000 mAh pile sahip.

Telefonda ekrana entegre parmak izi teknolojisi de aktif olarak yer almakta. Çin’de oldukça yaygın  bir mikroblog sitesi olan Weibo’da yayınlanan yeni cihazın 4 kamerası hakkında henüz teknik bir bilgi mevcut değil.

Ancak Lenovo, mobil cihazlar konusunda köklü bir firma. Motorola’yı da bünyesinde bulundurarak buradan aldığı güç ile piyasa hızlı bir giriş yapacak gibi duruyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.