Şampiyonlar Ligi maçları Facebook’ta yayınlanmaya başlayacak. Facebook bu hamlesi ile televizyon yayıncılığına da göz kırpacak.

Şampiyonlar Ligi maçları Facebook’ta

Şampiyonlar Ligi Maçları Facebook’ta İzlenecek

Facebook iddialı işlere imza atmaya devam ediyor. Son olarak da televizyon yayıncılığı ile ilgili dikkat çeken bir çalışmaya hazırlanıyor. Bu haber futbolseverleri çok sevindirecek.

Çünkü Facebook Latin Amerika’daki UEFA ve Şampiyonlar Ligi maçlarını yayınlayacak. Dev şirket, maçların yayın hakkını satın aldı.

Latin Amerikalılar, bu nedenle takımlarının maçlarını Facebook üzerinden izleyecek. Aslında Facebook’un yaptığı sözleşme yalnızca Şampiyonlar Ligi ve UEFA’yı değil, süper kupa maçlarını da içeriyor. Bu sözleşmeye göre Facebook yılda 32 maçı ücretsiz olarak yayınlayabilecek.

Sözleşme, İspanyolca konuşulan Latin Amerika ülkelerinde geçerli olacak. Geçerlilik süresi ise 3 yıl.

Konuyla ilgili açıklama yapan UEFA yetkilisi Guy-Laurent Epstein yaptığı açıklamada:Facebook’u UEFA medya ortakları ailesine davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük çevrimiçi sosyal medya platformu olarak Facebook, dünyanın en prestijli kulüp yarışmalarının geniş kapsamlı ve ücretsiz yayınını sağlayacaktır. Yerel futbol taraftarlarının büyük topluluğunun son derece yenilikçi ve erişilebilir bir şekilde sağlanmasını sağlayacak bu yeni ortaklığın lansmanını dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi maçları Facebook’ta

32 Maç Ücretsiz Yayınlanacak

Dikkat çeken bu anlaşma Facebook kullanıcılarını hayli memnun edecek çünkü Facebook final, UEFA Süper Kupası da dahil her sezon tam 32 maçı ücretsiz şekilde kullanıcılarına sunacak.

Maçları izlemek isteyenler UEFA Şampiyonlar Ligi Facebook sayfasını takip etmeli. Maçlar bu sayfada yayınlanacak. Bunun dışında Çarşamba özetleri ve dergi programları gibi yayınlar da her hafta Facebook’tan paylaşılacak.

Ortaklığın ilk meyvesi bu Çarşamba günü yayınlanacak UEFA Süper Kupası ile başlayacak. Facebook’un bu hamle ile kaybetmeye başladığı geç kullanıcıları yeniden uygulamaya çekmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.