Twitter karakter sayısı ve daha fazla karakter harcanması engellendi. Artık kullanıcılar emojiler için daha az karakter harcayacak.

Twitter karakter sayısı

Twitter Karakter Sayısı Sabitlendi Ama Nasıl?

Bildiğimiz üzere Twitter artık çoğu insanın aktif olarak kullandığı bir sosyal medya platformu haline geldi.

Düşüncelerin belli karakterlere sığdırılarak anlatıldığı, insanların bazen dertlerini bazen esprilerini paylaştığı bir platformda denebilir. Daha önceleri bu düşüncelerin aktarılması için yalnızca 140 karaktere izin verilirken, Twitter karakter sayısı 280 olarak değiştirildi.

Bu da Twitter kullanıcılarının büyük kısmını oldukça mutlu etti. Çünkü kullanıcıların bir kısmı uzun zamandır anlatmak istedikleri için 140 karakterin oldukça az olduğundan dert yanıyorlardı. Twitter şimdi ise harcanan karakterlerin sayısını sabitledi. Bilindiği üzere Twitter’da attığınız tweetlerde kullandığınız her emoji için aynı sayıda karakter harcamıyordu.

Twitter karakter sayısı

Kullandığınız emojilerin bileşeni arttıkça kullanılan karakter sayısı da buna bağlı olarak artıyordu. Hatta öyle ki rengi bile değiştiğinde, aynı emoji olmasına rağmen, kullanılan karakter sayısı da buna bağlı olarak değişebiliyordu.

Bu bazen dokuz ondan fazla karakterinizi tek bir emoji için feda etmeniz demek olabiliyordu. Bu da tweet atarken yazınızı daha az yazabilmenizi, emojinizin daha fazla karaktere sahip olması anlamına geliyordu.

Ancak şimdi ise Twitter için emojilere harcanan karakter sayısı Twitter tarafından sabitlendi. İsterseniz az bileşene sahip bir karakter ekleyin isterseniz çok fazla bileşene sahip bir emoji ekleyin, bu emojiler artık sadece tweetlerinizde iki karakter yer kaplayacak.

Bu sayede daha fazla ve daha farklı emojileri gönül rahatlığı ile kullanabilecek aynı zamanda da tweetlerinizi twitter karakter sayısı ile rahat rahat yazabileceksiniz. Bakalım Twitter önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklerle adından söz ettirecek.

Kim bilir belki de ileride bu karar değişebilir ve daha çok karakter sayısına sahip tweetler atabilir ve daha çok emoji kullanabilirsiniz. Daha fazla gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi, Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn sosyal medya platformlarından hesaplarımızı takibe almayı unutmayın. Aynı zamanda mobil uygulamamıza Google Play Store ve Apple App Store sayfalarından ulaşabilir ve cep telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.