Hepimiz zaman zaman söylemememiz gereken şeyler söyler veya yanlış hareketlerde bulunuruz. Hatta bazen lafın nereye gittiğini düşünmeden bilerek veya bilmeden karşımızdakini kırarız. Fakat ilişkilerimizin sağlıklı ilerleyebilmesi için yarattığımız kırgınlıkları gidermemiz ve gerektiğinde özür dilememiz gerekir. Hayatımızın birçok alanına sızan mobil uygulamalar, şimdi de bu işe el atıyor. Sorry uygulaması ile kalbini kırdığımız insanlardan özür dileyebilecek ve buna karşı tarafın verdiği tepkileri görebileceğiz.

Uygulamanın çalışma mantığı kısaca şöyle: Uygulamaya arkadaşlarınız tarafından özür bildirimi geldiğinde “kabul” ve “ret” adlı iki seçenekle karşılaşıyorsunuz. Uygulamanın sadece sıradan insanlar tarafından değil, ünlüler tarafından da kullanılması bekleniyor. Kişisel kullanımda kimlerin özür dilediği ve özrün kabul edilip edilmediği gizli olacakken, ünlülerin özür dileme bilgileri açık olacak ve halk tarafından özürler oy birliği ile kabul edilecek veya reddedilecek. Bu nedenle ünlülerin tüm özürleri “herkese açık” olarak listelenecek.

Sorry ile Hergün 475 Bin Özür Dileniyor

Ünlülerin özrüne örnek olarak Van Susteren, Kathy Griffin‘in şaka amacıyla paylaştığı ABD Başkanının kafasına benzeyen bir şeyle fotoğraf çekilmesi ve bu duruma istinaden Kathy’nin özür dilemesi ele alındı. Halk, bu durumda Kathy’nin özrünü ret veya kabul yönünde oylayabiliyor. İstatistiklere göre ise her gün uygulama üzerinden 475.000 kadar özür dilendiği görülüyor.

Kulağa tuhaf gelse de bu çılgın uygulamayı kullanacak milyonlarca insan olacağı düşünülüyor. Kişisel kullanımda pek ilgi göreceği düşünülmese de siyaset ve eğlence dünyasında oldukça rağbet gören bir uygulama olması muhtemel.

Özellikle eğlence dünyasında çokça skandal yaşanıyor olması ve skandallar sebebiyle ünlülerin insanlardan özür dileyerek itibarlarını geri kazanma çabaları, uygulamanın bu durumlar için iyi bir çözüm olabileceğini düşündürtüyor.

Günümüzde insanların içtenlikleri hakkında fazlaca yazılıp çizildiği düşünülür ise bu uygulamanın neden bu alana odaklandığı daha iyi anlaşılıyor. Uygulama aracılığıyla insanlar, içtenliklerine inandığı kişileri oylayarak özürlerini oy birliği ile kabul edebilecekler.

Sorry uygulaması hakkında Kasım ayında, Greta Van tarafından bazı ipuçları paylaşıldı. Ancak daha detaylı bilgi için uygulamayı test etmek daha sağlıklı olacak gibi gözüküyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki siz Sorry uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulama gerçekten popüler olabilir mi? Görüşlerinizi bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

‎Sorry App
‎Sorry App
Developer: Sorry, LLC
Price: Free

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.