Apple Pixel 3 modelinden 5 özellik alacak! Apple kaliteli cihazlar üretiyor fakat Apple piyasadaki kaliteli cihaz üreten tek firma değil. Öteki firmalar da kendi cihazlarında sundukları bir takım özellikleriyle rekabet içerisinde oldukları firmalardan ayrılmakta.

Herhangi bir firma başkasının geliştirdiği bazı özellikleri kendi cihazına eklerse bu hem kanuni hem de ahlaki açıdan problem taşır. Fakat böyle bir durum biz kullanıcılar için problem değil. Çünkü kullanmaktan memnun olacağımız bir özelliği sevdiğimiz telefonda görüyoruz bu niye problem olsun?

Apple Pixel 3

Apple Pixel 3 Modelinden Hangi 5 Özelliği Alacak?

1-Pixel Standı

Google Pixel 3’ün standını herhangi bir kablosuz şarj standıyla karıştırmamak gerekir. Çünkü bundan daha çok özellikleri bulunuyor. Bu standın özelliğiyle Pixel 3, geceleri kullanılabilen bir saat, fotoğraf çerçevesi  veya sanal bir asistan olabiliyor. Apple tarafından üretilen Air Power’ın tam bir fiyasko olduğunu göz önüne alırsak firma bu türde bir aksesuarı mutlaka üretmeli diye düşünüyoruz.

2-Toplu Olarak Selfie Çekebilme

Apple tarafından tanıtılan her yeni modelle ön kameraları güncelliyor ve yeni özellikleri kazandırıyor. Ama Apple tarafından bütün bu geliştirmelerde sadece tekli selfieler için bir geliştirme yapılıyor. iPhone modelleri rakipleriyle kıyaslanınca daha limitli kadraja sahip. Pixel 3’ün ikili kamerasıyla 120 derece bir açıya sahip olduğunu biliyoruz . Bu özelliğiyle daha çok kişiyle toplu olarak selfie çekebilme özelliği bulunuyor.

3-Always on Display

Bu özelliğin ilk defa Pixel 3’lerde çıkmadığını biliyoruz. Öteki üretici firmalar da bu özelliğin değerini çoktan kavradı ve bunları modellerine eklediler. Apple, 2 senedir OLED ekrana sahip cihazları çıkarıyor. Buna kolayca eklenebilecek güncellemeyle bu özelliği kullanıcılarına sunabilir.

Apple Pixel 3

4-Gece Görüşü

Pixel 3’le beraber gece görüşü özelliği tanıtıldı. Bu özellikle Pixel 3’ler az ışık bulunan ortamlarda daha aydınlık ve daha güzel fotoğrafları çekebiliyor. Apple’ın tüm modelleri kameraları açısından ele alınacak olursa yeni güncelleştirmelere rağmen az ışık bulunan ortamlarda rakipleriyle yarışabilecek düzeyde değil.

5-Arama Yapılan Ekran

Pixel 3’le geliştirilmiş arama ekranıyla  konuşmaların dökümü alınabiliyor. Buna ek olarak sonrasında bazı aramalar spam olacak şekilde belirlenebiliyor ve yok sayılıyor. Bu kullanışlı özelliği Apple yeni modellerine eklerse kullanıcılarını oldukça mutlu edebilir.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.