Spotify çevrimdışı indirme ile ilgili çarpıcı bir yeniliğe imza attı. Popüler müzik hizmeti bize çevrimdışı müzik dinleme özgürlüğü konusunda artık daha çok şey vaad ediyor.

Spotify Çevrimdışı

Spotify Çevrimdışı İndirme Özelliği Yenilendi

Spotify son dönemlerin en çok kullanılan mobil uygulamalarından biri. Bunun en önemli nedeni cep telefonunuza şarkı yüklemenize gerek olmadan çevrimdışı şekilde de müzik dinlemenize fırsat vermesi.

Üstelik kendi müzik listelerinizi oluşturabiliyor, popüler şarkıları yasal şekilde ve ücretsiz olarak dinleyebiliyorsunuz. Eğer üyelik alırsanız müzik dinlerken reklamlarla karşılaşmamak da işin en eğlenceli kısmı oluyor.

Spotify, kullanıcı sayısını artırmak için yeniliklere devam ediyor. Son olarak beş cihaza indirilebilecek şarkı sayısını cihaz başına on bin şarkı olarak güncelledi. Sayının ne kadar yükseldiğini anlayabilmek için eski sayıyı hatırlatmakta fayda var. Daha önce sayı 3.333’tü yani Spotify bu hamlesi ile indirme sayısını üç katına çıkardı.

Spotify Çevrimdışı

Yeni Sürüm ile Geldi

Peki uygulamanın bu özelliğinden nasıl faydalanacaksınız? Bunun için son sürüme güncelleme yapmanız gerekiyor. Böylece daha fazla şarkıyı çevrimdışı dinleyebilme imkanınız olacak.

Elbette bu özellikten faydalanmak için Premium üye olmanız gerekiyor. Bu sayede şarkı indirme limitini sonuna kadar kullanabilirsiniz. Limite ulaştığınızda kitaplığınızda şarkıları kaldırarak yeni şarkılar için yer açabilirsiniz.

Özelliğe gelen son yenilik bazı kullanıcılar için yeterli görünmedi. Aslında özellik eskiye oranla üç katı bir hafıza alanı vaad ediyor. Buna rağmen bazı kullanıcılar çok daha fazla şarkı indirilebilmesini talep ediyor. Önümüzdeki günlerde Spotify bu özelliği karşılayabilmek için yeni adımlar atabilir. Ancak şimdilik on bin şarkı limiti en azından kullanıcıların büyük bir çoğunluğu için oldukça yeterli görünüyor.

Spotify’ın ücretsiz denem sürümü bulunduğu gibi aylık ücretlendirilen Premium üyeliği de bulunuyor. Aradaki en büyük fark ise ücretli sürümde reklam yayınının kullanıcıları rahatsız etmemesi olarak söylenebilir.

Bakalım Spotify çevrimdışı indirme özelliği kullanıcıları memnun edecek mi?

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.