Akıllı telefonların sağladığı kolaylıklar içerisinde sigorta işlemlerinin gerçekleştirilmesi de bulunuyor. Çeşitli sigorta firmaları müşterilerine sundukları hizmeti kolaylaştırmak için mobil uygulamalarını geliştirip kullanıma sunuyorlar. Türkiye’de bulunan köklü bir sigorta şirketi olan Anadolu Sigorta da bu firmalar arasında. Firmanın yeni geliştirdiği Turbo Jet özelliği sayesinde sigorta ödemelerinde bekleme rafa kalkıyor. Artık saniyeler içerisinde işlemler halledilecek ve ödeme, dakikaları bulmadan yapılmaya başlanacak.

Sigortam Cepte uygulamasının uzantısı niteliğinde olan Turbo Jet sayesinde, iOS ve Android telefonlardan ödeme işlemleri gerçekleştirilebilecek. Bu sigortaya sahip olanlar 5 saniye kadar kısa bir süre içerisinde elektronik cihaz hasarları gibi hasar tazminatlarını hemen alabilecekler.

Sigortam Cepte uygulamasını kullanan Anadolu Sigortalılar, hızlıca, evrak gerekmeksizin hasar bildirimi yapabilecek ve limiti 1.000 TL olan makine kırılması gibi birçok hasar ödemelerinde bu hizmeti kullanabilecekler.

Turbo Jet Müdahale Alanını Geliştirecek

Anadolu Sigorta Genel Müdürü olan İlhami Koç, Turbo Jet’in tanıtım toplantısına bizzat katılıp ve birçok önemli bilgi paylaştı. Kendisinin aktardığı bilgilere göre, Turbo Jet şuan sadece konut üzerine kurulan sigortalarda geçerli. Ancak ileriki zamanlarda birçok kişinin kullanabileceği bu hizmet hızla geliştirilecek ve birçok sigorta işlemi kolaylıkla çözüme kavuşacak.

Anadolu Sigortanın Bilgi Sistemleri Sorumlusu olan Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı da konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Abacı’nın söylediğine göre, sigorta işlemlerinde istenen evrak ve raporlar sebebiyle, beklenen süreç 5 gün kadar sarkıntıya uğramaktaydı. Bu nedenle de insanlar günlerce beklemek durumunda kalmaktaydı. Abacı, hizmette aksama yaşanması sebebiyle sistemde gidilen iyileştirme hakkında şunları söyledi;

“Normal süreçte, sigortalı, hasar durumunda önce acentesini veya çağrı merkezini arayarak ihbar kaydı açtırıyordu. Hasarlanan cam ya da elektronik cihazın onarımı gerçekleştikten sonra, onarım faturasını şirketimize iletiyor, ardından dosya sonuçlandırılıyordu.

Artık, Turbo Jet ile sigortalı, önceden hasar dosyası açtırmaya gerek duymadan onarım faturasını Sigortam Cepte uygulamamız üzerinden yükleyebiliyor, ihbar kaydını otomatik olarak oluşturabiliyor. Belirli kriterlere uygun olan dosyaların tazminat ödemesi azami 5 saniye içinde sigortalının hesabına aktarılıyor.”

Kısaca Turbo Jet’in müşterilerin bekleme sürelerini azaltan, evrak ve rapor işlerine gerek duyulmasını önleyen ve bu nedenle büyük kolaylık sağlayan bir yenilik olduğu söylenebilir. Bu yeniliğin sadece Anadolu Sigorta için değil, diğer sigorta şirketleri için de yapılması, mobil uygulamalar sayesinde işlemlerin kolaylaştırılmasının sağlanması umut ediliyor.

Turbo Jet’i özelliğini kullanmak için Anadolu Sigorta’nın Sigortam Cepte uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sizin sigorta işlemleriniz için kullandığınız bu tip uygulamalar var mı? Turbo Jet hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.