Snapchat’in yeni tasarımı ilk çeyrek sonuçlarını kötü etkiledi. Yeni tasarım kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. Bu da ilk çeyrek sonuçlarına gelir kaybı olarak yansıdı.

Snapchat’in Yeni Tasarımı

Snapchat’in Yeni Tasarımı Neden Beğenilmedi?

Snapchat ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Snapchat, geçtiğimiz üç aylık süreçte 230,66 milyon dolar gelir elde etti.  Şirketin geliri bir yıl önceki aynı döneme kıyasla yüzde 54 artış gösterdi.

Bu karın aksine şirketin net zararı ise 385,87 milyon dolar olarak açıklandı. Şirket geliri beklenenin altında kaldı. Bu durumun en önemli nedeni olarak da şirketin kârlılık amacıyla tasarımını yenilemesi olarak gösterildi.

Kullanıcılar tasarımı beğenmeyince bu durum elbette ki şirketin değer kaybına neden oldu. Popüler sosyal ağ bu dengeyi tutturmaya çalışıyor ancak şimdilik pek başarılı olmuş sayılmaz. Önümüzdeki süreçte tasarım ile ilgili nasıl bir karar alınacak, merakla bekleniyor.

Snapchat’in Yeni Tasarımı

Beğenilmeyen Tasarıma Düzenleme Geliyor

Snapchat CEO’su Evan Spiegel, yatırımcılarla yaptığı konferans görüşmesinde, tasarımın neden beğenilmediğiyle ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamada söz konusu eksiklerle ilgili yapılan çalışmalar dile getirildi.

Yapılan açıklamaya göre sosyal ağın 191 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu sayı, geçtiğimiz yıllarda 166 milyondu.

Spiegel, aynı zamanda popüler uygulamanın yeniliklere devam edeceğini de açıkladı. Peki Snapchat eski tasarıma dönüş yapacak mı? Şirketin CEO’su bu konuya da açıklık getirdi ve eski tasarıma dönülmeyeceğini açıkladı.

Spiegel: “Yeni tasarım bize birçok yeni fırsat sağladı ve Snapchat’i geliştirecek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Uygulamanın Stratejiden Sorumlu Tepe Yöneticisi de konuyla ilgili açıklama yaptı. Yönetici Imran Khan, değişimin negatif etkilerinin kısa sürede olabileceğini ancak uzun vadede beklenmediğini vurguladı. Bu açıklamada Snapchat‘in büyümeyi sürdürdüğü de açıklandı.

Snapchat’in yeni tasarımı kullanıcılar tarafından sevilmese de reklamverenler tarafından çok sevildi. Şirketin reklam gelirleri yüzde 102 artış gösterdi.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.