Twitter yeni tasarımı için test aşamasını başlattı. Popüler mikroblog sitesi Twitter yakında yeni tasarımı ile karşımıza çıkacak.

Twitter yeni tasarımı

Twitter Yeni Tasarımı için Hazır!

Twitter son zamanlarda masaüstü sürümünün tasarımını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyordu. Yapılan açıklamaya göre yeni tasarım ile ilgili test süreci başladı.

Dünyanın en popüler mobil uygulamalarından biri olan Twitter, alıştığımız pratik arayüzü ile ilgili radikal kararlar almak üzere. Aslında Twitter’ın masaüstü web sitesi ile ilgili çalışmalar uzun zamandır sürüyordu. Belli ki teknoloji devi şirket eksiklerin olduğunu düşünüyordu.

Yenilenme süreci en sonunda tamamlandı. Ancak şimdi tasarımın test edilmesi gerekiyor. Test aşamasının tamamlanmasının ardından yeni tasarım kullanıcısı ile buluşacak.

Twitter yeni tasarımı

Yakında Kullanıma Sunulacak

Peki bizi nasıl bir tasarım bekliyor? Değişimi bir tweet ile duyuran şirket tasarımla ilgili ipucu da vermiş oldu. Bir animasyonla yenilikleri duyuran firma, uygulamaya benzer bir tasarım ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Özellikle mobil tarafta yer alan bazı artılar da masaüstü sürümünde yerini alacak. Bu özellikler arasında en dikkat çekici olanlar veri tasarrufu ve gece modu olarak görünüyor.

Radikal bir değişiklik ise Gündem bölümü ile karşımıza çıkıyor. Eski tasarımda bu bölüm sol kısımda yer alıyordu. Ancak yeni tasarımda “Kimi takip etmeli” tablosunun altına alındı. Ayrıca yıllardır sol tarafta bulunan ve çoğumuzun bu tarafta kullanmaya alıştığı Trendler Listesi de artık sağ tarafta olacak.

Yeni tasarımın bir sürprizi ise yer imleri özelliğinin gelmesi oldu. Tüm bu yenilikler dışında başka sürprizlerin olup olmayacağı da şimdilik bilinmiyor.

Peki kullanıcılar yeni tasarım ile ne zaman buluşacak? Bununla ilgili net bir tarih vermek şimdilik zor. Ancak şirket, en kısa sürede yeni tasarıma geçileceğini kullanıcılarına müjdeledi. Görünen o ki test süreci çok da uzun sürmeyecek ve yeni tasarım kısa süre içinde kullanıcısı ile buluşacak.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.