Google Chrome keşfet eklentisi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Keşfet sekmesi Mobil kullanıcıların Chrome tarayıcısında yeni sekmede yer alacak. Daha önceki aramalarına bağlı olarak ve kişisel özellikleri ön plana çıkararak alakalı içerikleri ve siteleri kullanıcılarla buluşturması amaçlanıyor.

Bu yepyeni özellikle insanların hem aradıkları bilgiye daha hızlı erişim sağlaması hem de aramanın daha zevkli hal alması hedefleniyor. Peki Google Chrome keşfet simgesi nasıl çalışacak?

Google Chrome keşfet

Google Chrome Keşfet Test Aşamasında

Şimdilik test aşaması devam eden söz konusu yeni özelliğin yetkililer tarafından şu tarihte diye kesin bir günü belirtilmedi. Fakat tahminler yılbaşı sürprizi olarak bu yeni özelliğin artık hayatımıza gireceği yönünde.

Siz de bu yepyeni özelliği kullanarak her anlamda tamamen sıra dışı bir özelliğe sahip olarak her anlamda tamamen ayrıcalıklı Google Chrome kullanma deneyimine sahip olacaksınız.

Kişisel Özellikli Chrome Olacak

Tarayıcıların tamamen kişiselleştirilmiş olmasının amaçlandığı bu yeni özellikte Android işletim sistemli Chrome kullanıcılarının her açıdan sahip oldukları bütün özelliklere dayanarak aradıkları tüm bilgiye çok kısa bir sürede erişmesi sağlanacak.

Bunun için de kişilerin önceki aramaları, erişim sağladıkları site ve içeriklerle kişisel anket tadında özelliklerle tarayıcıların tamamen özelleştirilmesi hedeflenmiş durumda. Bu da internette sörf keyfinin daha da keyifli hale gelmesi olarak tanımlanmakta.

Google Chrome keşfet

Sadece Güncel Sürümler Yararlanabilecek

Öte yandan bu yeni özellikten yalnızca en güncel sürümlerin yararlanabileceği de ifade edildi. Bu nedenle tüm Android kullanıcıların henüz deneme aşamasında olan eklentinin yayınlanmadan önce mutlaka eskimiş sürümleri en güncel sürüme yükseltmesi ve bu sayede tümüyle Chrome tarafından sağlanan özelliklere anında erişilmesi amaçlanmakta.

Bu da her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin her yerden hızlı bir şekilde erişim sağlanması anlamını taşımakta. Sizler de Chrome’unuzu en güncel sürümüne yükseltmeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.