Uber Altur şirketine devredilen haklar ile ilgili söylentilerin gerçekle ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Uber Altur

Uber Altur Konusuna Açıklık Getirdi

Dünyaca ünlü taşımacılık uygulaması Uber, bugün Türkiye haklarını Altur Turizm’e devrettiği iddiaları ile gündeme geldi.

Söylenti kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Bu söylentiye göre Uber Türkiye Altur Turizm KAP’a devredilmişti. Sosyal medyada dolaşan bir görsel de iddiaları kanıtlar nitelikteydi ancak durumun çok daha farklı olduğu çok geçmeden anlaşıldı.

Söz konusu görselde Uber’in Türkiye operasyonları için Altur Turizm KAP ile işbirliği yapacağı ifadesine yer verilmişti. Ancak Uber yetkilileri haberi kesin bir dille yalanlayınca söylentinin gerçeği ifade etmediği anlaşıldı.

Uber Altur

Uber’den Yalanlama Geldi

Bu söylenti kısa sürede dev şirketin açıklama yapmasını zorunlu kıldı. Uber kesin bir dille iddiaları yalanladı.

Bir açıklama da Altur Turizm KAP’dan geldi. Şirket paylaşılan görselin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Global özel taşımacılık şirketi Uber ile bir çalışmalarının bulunmadığını belirten şirketin açıklaması şu şekilde:

“Bugün bazı sosyal medya platformlarında ALTUR Turizm Servis ve Ticaret Limited Şirketinin uluslararası özel taşımacılık yapan firma ile ortaklık yaptığı iddia edildi. Şirketimizin adı geçen firma ile ortaklığının bulunmadığı hatta aynı açıklamada konu olan 1 Ekim 2018 tarihinde anlaşma imzalanacağı da gerçek dışıdır.”

İki şirketin de söylentiyi hızla yalanlamaları sosyal medyada yayılmasını engelledi. Uber ile ilgili çarpıcı iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan popüler uygulamanın Türkiye’de yaşadığı problemler bir türlü çözülmüş değil.

Uber’in sarı taksi şoförleri ile yaşadığı gerginlik uzunca bir süre gündemi meşgul etmişti. Şimdi de Altur Turizm KAP ile ilgili haberlerle gündeme gelen Uber’in önümüzdeki süreçte Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili nasıl bir karar alacağı merak konusu olmayı sürdürüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.