Nokia 7.1 Plus Çentik Ekran ile kullanıcılarıyla buluştu. Nokia 6.1 Plus modelinin Hindistan’da duyurulmasından kısa bir süre sonra, Nokia’nın en yeni tasarımı Nokia 7.1 Plus çentik ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkacak gibi görünüyor.

Kullanım açısından daha geniş bir alan sunduğu göz ardı edilemez olan çentik ekran özelliğinin dışında, Nokia’nın bu yeni tasarımının en can alıcı noktalarından biri ise CARL ZEISS çift kamerayla piyasaya sürülecek olması.

Bu nedenle, fotoğraf çekerken cep telefonundan ayrılamayan ve portre çekimler olmazsa olmazı olan kullanıcılar için adeta vazgeçilmez hale gelecek gibi duruyor.

Nokia 7.1 Plus Çentik Ekran

Android’den Vazgeçemeyenlere Nokia 7.1 Plus Çentik Ekran

Ürünün şimdiden sızan fotoğraflarından anlaşıldığına göre Android One platformuyla birlikte, dolayısıyla Android OS ile yüksek performans vadeden Nokia 7.1 Plus, aynı zamanda kısa süre önceki bildirilen haberlere göre Qualcomm Snapdragon 710 işlemciyle kullanıcılara hoş bir deneyim sunacak.

6 GB RAM ve 128 GB gibi bir depolama alanıyla mağazalarda yerini alacak olan cihazın, kesin olmamakla birlikte kutusundan Android Pie yüklü çıkması bekleniyor.

Nokia 7.1 Plus Çentik Ekran

Daha Büyük, Daha Aktif

Nokia 7.1 Plus çentik ekran ile gelen genişliği dışında kullanıcısına tam 5,99 inç Full HD+ gibi bir görüntü sağlayacak.

Alt çerçevesi dikkate alındığında Nokia 6.1 Plus’dan biraz daha büyük olduğu dikkatlerden kaçmayan Nokia 7.1 Plus’ın ise bu anlamda bir önceki modele göre daha büyük olduğu söylenebilir.

Aynı zamanda Nokia’nın yeni modelinde kullanıcısına sunduğu çentikli ekran, kullanım açısından daha verimli ve daha aktif bir deneyim sağlayacak.

Maalesef hakkında daha ayrıntılı bilgiye henüz ulaşılamayan cihazın, çift arka kameraya sahip olması ve stok Android arayüzünün getireceği yüksek performansa sahip olması, şimdilik cihazın gelecekteki kullanıcılarının yüzünü güldüren iki önemli neden gibi görünmekte.

 

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.