Araçların bir yere gidildiği zaman park yeri sorunlarına çözüm bulma amacı ile birlikte geçtiğimiz sene içerisinde Hertz firmasından stratejik yatırım desteği alan Luxe, Volvo şirketi tarafından satın alındı. ABD merkez konumu tarafından işletilmekte olan Luxe, kapıdan kapıya gerçekleşecek olan vale hizmetini basına duyurmuştu. Uzun zamandır sektör içerisinde Luxe’un kapanacağına dair söylentiler çıkmış, firmanın CEO’luk görevini üstlenen Curtis Lee ise ayakta durabilecek nakde sahip olduklarını belirterek bu söylentilerin durdurulmasını sağlamıştı. Yeni çıkan haberlere göre ise, fiyatı belli olmaksızın bu firma Volvo Otomotiv şirketinin bünyesine katılacak.

Volvo Dijital Hizmetlerini Geliştiriyor

Luxe firmasının dijital teknolojisini ve alt yapı çalışmalarını bünyesine katmayı amaçlıyor. Volvo firmasının bu teknolojiyi satın almasıyla birlikte araçlarındaki hizmetlerini arttırması bekleniyor. Elektrikli araçlar ve sürücüsüz park etme teknolojileri ile yakından ilgilendiği bilinen Volvo firmasının böyle bir teknolojiyi bünyesine katmak istemesi ise oldukça normal karşılanıyor. Curtis Lee’yi dijital alanda bünyesinde konumlandırmak isteyen Volvo şirketi, dijital bir dev olma çabasını devam ettiriyor. İsveç menşeli marka olarak tanınan Volvo firması, bilinenin aksine Çin merkezli Geely Holding bünyesinde yer alıyor. Volvo firmasının ilerleyen dönemlerde bu firmayı bünyesine katarak araçlarında ne gibi değişikliklere gideceğini hep beraber göreceğiz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.