Instagram hikayeler için müzik ekleme özelliği aktif oldu. Popüler sosyal paylaşım platformu son dönemde yenilikleri ile adından söz ettiriyor.

Instagram Hikayeler için Müzik Ekleme

Instagram Hikayeler için Müzik Ekleme Nasıl Yapılacak?

Instagram kullanıcılarının göz bebeği Hikayeler, her geçen gün ek özelliklerle güçleniyor. Bu sayede uygulama kullanıcıları tarafından daha aktif kullanılır hale geldi. Son olarak da hikayelere müzik ekleyebilmek mümkün hale geldi.

Şirket yaptığı açıklamada, kullanıcıların artık müzik ekleyebileceklerini kamuoyu ile paylaştı. Bu yeni özellik ile birlikte dilediğiniz şarkıyı Hikayeler üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Instagram Hikayeler için Müzik Ekleme

Duygularınızı Müzikle İfade Edin

Her gün 400 milyon kişi tarafından kullanılan Hikayeler artık çok daha kullanışlı ve eğlenceli. En az Instagram gönderileri kadar aktif kullanılan Instagram Hikayeler şimdi de müzikle renklenecek. Artık profilinizde hikaye eklemek istediğiniz müzik simgesi ile de karşılaşacaksınız.

Bu simgeye tıkladığınızda ruh halinize uygun binlerce şarkı ile karşılaşacaksınız. Böylece arkadaşlarınız hikayelerinizi izledikleri sırada seçtiğiniz şarkıları da dinleyebilecekler. Bunun dışında şarkıcının adı ve sanatçı bilgilerine de ulaşabilecekleri etiketleri görüntüleyebilecekler.

Bu özellik şimdilik yalnızca Instagram uygulamasının iOS versiyonunda yer alacak. Ancak yakın bir zamanda Android platformu için de aktif olması bekleniyor.

Arkadaşlarınıza Sevdiğiniz Müzikleri Dinletin

Eskiden MSN efsanesi vardı ve kullanıcılar profillerinde dinledikleri müzikleri arkadaşları ile paylaşabiliyordu. Bu özellik belki de MSN’in en eşsiz özelliklerinen biriydi. Duygularını ifade etmek isteyenler sıklıkla şarkı paylaşma yoluna başvuruyordu.

Duygularımızın tercümanı olmaya aday olan Instagram bu özelliği platformuna taşıdı. Ruh durumunuza uygun şarkıları da paylaşabilmeniz için sundu. Artık dilediğiniz şekilde sevdiğiniz müzikleri arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Instagram son dönemde atılımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Daha önce anket gibi eğlenceli özelliklerle zenginleştirdiği Hikayeler ve YouTube’a rakip olmasını sağlayacak IGTV atılımından sonra şimdi de müzik ekleme özelliği ile ses getireceğe benziyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.