WhatsApp Business Uygulaması dev şirketler tarafından test edilmeye başlandı. WhatsApp gelir getiren ilk ürünü WhatsApp Business hakkındaki geri dönüşleri yakında almaya başlayacak.

WhatsApp Business Uygulaması

 

WhatsApp Business Uygulaması Mercek Altında

WhatsApp Business, popüler uygulamanın gelir getiren ilk modeli olarak karşımıza çıktı. Büyük umutlarla geliştirilen bu proje şirketler için oldukça büyük kazanımlar vaad ediyor.

Elbette durum böyle olunca ürünün test süreci de başlamış oluyor. Şimdilerde aralarında Uber, Netflix gibi firmaların yer aldığı yüz kadar dev şirket bu ürünü test etmeye başladı.

İşletmeler Müşterileri ile İletişim Kuracak

WhatsApp Business API şirketler ve müşterilerini buluşturmayı amaçlıyor. Bu da doğrudan iletişim anlamında son derece önemli bir kazanım olacak.

Uygulama sayesinde pek çok bilgiye doğrudan erişilebilecek. Şirketler müşterilerine gönderecekleri mesajları önceden planlayabildikleri gibi gönderim istatistiklerini de ellerinde bulunduracak.

Peki bu ürünün ücretlendirmesi nasıl yapılacak? Edinilen bilgiye göre ücretlendirme ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilecek. Tarife ücreti 0,5 ile 9 sent arasında olacak.

Bu ürün ile işletmeler müşterilerine bilgi mesajları gönderebilecek, Eskiden mesajlarla müşterilerine ulaşmaya çalışan şirketler şimdi WhatsApp üzerinden iletişim kurmaya çalışacak. Bu durum kullanıcıyı ne kadar memnun edecek tartışılır ancak şirketler için oldukça büyük avantaj sunacak.

WhatsApp Business Uygulaması

100 Şirket Deniyor

Söz konusu süreç ne zaman başlayacak, henüz netlik kazanmadı. Ancak şimdilik yüz adet dev şirketin uygulamayı denediğini söyleyebiliriz. Uygulama ile ilgili endişelerin başında müşterilerin canını sıkacak bir mesaj trafiğinin olup olmayacağı geliyor.

Ancak WhatsApp bu konuda kullanıcısının içine su serpen bir açıklamada bulundu ve mesaj almak istemeyen şirketlerin rahatsız edilmeyeceğini duyurdu. Bu da kullanıcıların istemedikleri mesajları engelleyebileceği anlamına geliyor ki, yoğun mesaj trafiğine maruz kalmak istemeyen kullanıcılar için son derece sevindirici bir haber olduğunu söylemek mümkün. Bakalım dev şirketler WhatsApp’ın yeni ürününe onay verecek mi?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.