WhatsApp Android sürümünde beklenen gelişme gerçekleşti. Uygulama YouTube ile entegre hale geldi. Artık WhatsApp’ta paylaşılan videoları uygulamadan ayrılmanıza gerek kalmadan izleyebileceksiniz.

WhatsApp Android Sürümünde Yenilik

Özellik geçtiğimiz aylarda iOS sürümündeki cihazlara gelmişti. Ancak Android’e geliş tarihi netleşmemişti. Yapılan açıklama ile çok yakın bir süreçte Android’de de bu özelliğin aktif hale geleceğinin müjdesi verilmiş oldu.

Bunun dışında bir yenilik daha söz konusu. iOS sürümünde yer alan resim içinde resim modu da Android uygulamasına geldi. Bu da Android kullanıcıları için sevindirici pek çok yenilik anlamına geliyor.

WhatsApp Android sürümünde

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için farklı yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Uygulama şimdi de daha önce iOS tabanlı cihazlara getirdiği bir yeniliği Android tabanlı cihazlar için de aktif etmeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta size bir video gönderildiğinde, eğer video YouTube kaynaklı ise mecburen uygulamadan çıkmanız gerekiyordu. Bu da zaman kaybına yol açıyordu. Artık uygulamadan çıkmanıza gerek kalmadan kolayca videoları izleyebilmenize olanak tanıyor.

Özellik şimdi test aşamasında. Ancak çok yakın bir zamanda kullanılabilir olması bekleniyor. Bu sayede YouTube videolarını izlemek çok daha pratik hale gelecek ve zaman kaybı önlenecek.

WhatsApp Android sürümünde

Resim İçinde Resim Özelliği

Beklenen ve geleceği duyurulan bir diğer özellik ise resim içinde resim modu oldu. iOS sürümünde bulunan bu özellik yıl başında kullanıma sunulmuştu. Özellik beta programı kapsamında bazı Android kullanıcılarına sunuldu.

Bu özellik ile kullanıcılar Instagram ve YouTube videolarını WhatsApp içindeki küçük bir pencereden izleyebilecek. Özellik hala geliştirilme aşamasında ve çok daha iyi performans sergileyebilmesi için çalışmalar sürüyor. Tüm cihazlar için ne zaman kullanılabilir olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak özelliğin kullanışlı olması nedeni ile çok sevileceği tahmin ediliyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.