WhatsApp ücretli olacağı iddiaları ile gündemde. Popüler uygulama son zamanlarda gelir elde etmek için türlü yöntemleri denemeye hazırlanıyordu.

WhatsApp Ücretli

WhatsApp Ücretli Olacak İddiası

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp, Facebook bünyesinde olan bir şirket. Bilindiği gibi gelir kazandırma anlamında pek bir artısı yok. Bu durumun nereye kadar süreceği oldukça merak ediliyordu.

Gelir kazandırma adına çeşitli yöntemler geliştirildi ve konuyla ilgili detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. Ancak bu bilgilendirme akıllardaki soru işaretini gidermek için yeterli olmadı.

WhatsApp’ın ücretli hale geleceği ile ilgili kaygılar arttı. Konuyla ilgili açıklama Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Rahmi Aktepe’den geldi. Sosyal medyada dolaşan “WhatsApp ücretli olacak” iddialarına yanıt veren Aktepe, “Anlık mesajlaşma uygulaması vatandaşlara ücretsiz. WhatsApp tarafından firmalar için geliştirilen WhatsApp Business uygulaması ücretli.” Açıklamasında bulundu.

WhatsApp Ücretli

Kullanıcıya Ücretsiz, Firmalara Ücretli

Aslında bu bilgi yeni değil. WhatsApp geçtiğimiz günlerde WhatsApp Business üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Burada kullanıcılar için bir ücretlendirme politikasının bulunmayacağını ancak firmalara Business versiyonu kullanmaları halinde ücretlendirme uygulanacağı belirtilmişti.

WhatsApp hem gelir modeli oluşturmak hem de firmalarla kullanıcıların daha rahat buluşmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği WhatsApp Business ile ilgili yanlış bilgilerin sosyal medyada dolaşmasından hayli rahatsız.

Bilindiği gibi geçtiğimiz senelerde de WhatsApp’ın ücretli olacağına dair bazı mesajlar dolaşmış, şirket bu mesajların gerçeği yansıtmadığına dair bilgilendirme yapmak zorunda kalmıştı.

WhatsApp Business Nasıl Kullanılacak?

Şimdi merak edilen WhatsApp Business’ın ne zaman kullanılmaya başlanacağı ve nasıl kullanıcılacağı olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama ile şirketlerle iletişime geçmek için aramanız veya e-posta göndermeniz gerekmeyecek.

Şirketlerle direkt olarak yazışabilecek, dilek ve isteklerinizi iletebileceğiniz gibi bilgi de alabileceksiniz. Bu açıdan bakıldığında söz konusu uygulamanın çok kullanışlı olacağını söylemek mümkün. Sıradan kullanıcılara ise herhangi bir ücretlendirmenin yansımayacak olması ise oldukça sevindirici bir sonuç olarak görülüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.