En önemli kripto cüzdan üreticilerinden biri olan Ledger, özellikle 2015 yılından bu yana sektörde önemli ürünlere imza attı. Donanım cüzdanları ile entegre çalışabilen bir Chrome uygulaması geliştiren firma, sonrasında Ledger Wallet’ı geliştirerek adından söz ettirmişti.

Kripto paranın 3 yıl içerisindeki büyük yükselişi ve bu alandaki talep patlaması sonucunda, Ledger da çareyi Ledger Wallet’ı yenilemekte buldu. Yenilenen Ledger Wallet’ta ne gibi özellikler olduğunu haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Ledger Wallet ile Gelen Özellikler

Yakın zamanda yayınlanması beklenen Ledger Wallet uygulaması, Google Chrome veya Chromium’a ihtiyaç duymadan çalışabilecek.

Uygulamanın Android, Mac OS, Windows, Linux ve iOS işletim sistemlerine sahip cihazlarda sorunsuz kullanılacağı belirtiliyor.

Yenilendiği söylenen Ledger Wallet uygulamasında bulunacak özellikler ise şöyle:

  • Windows, Linux ve Windows için masaüstü uygulamaları
  • 23 farklı kripto para desteği (Ethereum, Ripple ve Bitcoin dahil)
  • Donanım desteği (Çoklu donanım Ledger Blue ve Ledger Nano)
  • Şifreleme ile korunan ve donanım olmadan incelenebilen hesaplar
  • Zamanı değerli olanlar için hızlandırılmış hesap transferleri (Hesaplar arası hızlı eşleşme)
  • Tüm varlıkların bir arada kontrol edilip takip edilebildiği yeni arayüz
  • Karşıt değerler üzerinden para birimi ve borsa seçme imkanı
  • Kripto paralarla ilgili yapılan alım, satım, gönderme işlemlerine ait hesap özetleri
  • Onay mekanizması desteği ile güvenli fon transferleri

Ledger tarafından yapılan açıklamada, uygulamaya yönelik yenilik ve iyileştirmelerin ileri zamanlarda da devam edeceği bildirildi.Masa Üstü Kripto Para Ledger Wallet Tarafından Duyuruldu

Planlanan Diğer Yenilikler

Uygulamaya yönelik planlanan yeni özellikler arasında uygulamanın Android ve iOS platformlarına adapte edilmesi ve uygulama içi arama özelliğinin getirilmesi gibi konular yer alıyor.

Ledger Nano desteğinin genişletilmesi, Ethereum ERC20 kripto para desteğinin sunulması ve sözleşme yönetim özelliğinin eklenmesi de gündemdeki diğer özellikler arasında.

Şu an için 23 farklı kripto para birimini destekleyen uygulamanın, ilerleyen dönemlerde 100’ü aşkın kripto parayı destekler hale gelmesi isteniyor.

Uygulama içinde birden çok adres yaratabilme, işlemlere etiket ve not ekleme özelliklerinin de aktive edilmesi bekleniyor.

Ledger Wallet Ne Zaman Yayınlanacak?

Masaüstü versiyonunun 2018 baharında yayınlanması beklenirken mobil versiyonun ise 2018’in 3.çeyreğinde kullanıma sunulacağı gelen haberler arasında.

Uygulamanın yenilenmesiyle birlikte Ledger Manager platformunun da yenileneceği ve yeni versiyonun 2018’in 2.çeyreğinde yayınlanacağı belirtiliyor.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.