Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Eğitim Merkezi, dijital yolcu deneyimini bir üst seviyeye taşımak için 2 gün sürecek bir Travel Hackathon düzenliyor. Uçakla seyahat sürecini iyileştirmek için uygulama geliştirmesi beklenen yarışmacıları, para ödülünden uçak biletine kadar çeşitli hediyeler bekliyor. Yarışma, katılım koşulları ve ödüller hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Travel Hackathon

Travel Hackathon Nedir?

Hackathon kelimesi bilgisayar programcısı, grafik tasarımcısı, arayüz tasarımcısı ve proje yöneticileri gibi kişilerin bir konu üzerine yazılım projesi geliştirdikleri ve bu amaçla diğer takımlarla yarıştıkları etkinlik türü için kullanılır.

Türk Hava Yolları’nın düzenlediği Travel Hackathon ise uçakla seyahat sürecinde farklı noktalarda yaşanan sorunlar için çözümler üretilmesini hedefliyor. Yolcuların daha mutlu ve stressiz, aynı zamanda daha dijital bir yolculuk deneyimi yaşamaları için yarışmacıların yenilikçi uygulamalar geliştirmeleri bekleniyor.

Uçuş deneyimini 4 temel bölüme ayıran THY Eğitim Merkezi, uçuş öncesi, havaalanı, uçak içi ve uçuş sonrası süreçlere yönelik yeni fikirlere ulaşmak istiyor.

Bunu yaparken yapay zeka, nesnelerin interneti, blockchain, artırılmış gerçeklik vb. trend teknolojilerin kullanılmasını teşvik eden THY, yarışmaya ilgi duyan herkesi 48 saatlik bir heyecana davet ediyor.

Kimler Katılabilir?

Yarışmaya yolculuk sürecine yenilik katmak isteyen öğrenci, girişimci, çalışan; kısacası herkes katılabilir. Ancak yarışmaya en az 2, en fazla 4 kişi tarafından kurulan takımlarla katılmak gerekiyor. Takımınız bulunmuyorsa, THY’nın sitesinde belirttiği adrese e-posta göndererek takım kurmak isteyen diğer katılımcıların olduğu Slack kanalına dahil olabilirsiniz.

Ödüller Neler?

Travel Hackathon sonucunda etkinlik jürisi tarafından her kategori için bir birinci belirleniyor. 4 takım içerisinden seçilecek bir takım ise yarışmanın birincisi olarak 100.000 TL değerindeki büyük ödüle sahip olacak.

Hackathon birincisi olan takımı, Business Class yurtdışı bileti bekliyor. Kategori birincileri ise yurtdışı uçak bileti kazanacak. Bu uçak biletleri gidiş dönüş olarak ve THY’nın uçtuğu her nokta için kullanılabilecek.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Microsoft‘un teknoloji ortağı olduğu etkinlikte, SITA, Bip Developers, iyzico, SITA, Yandex gibi büyük firmalar da API sağlayıcı olarak yer alıyor. 22-24 Aralık tarihleri arasında Florya’da gerçekleşecek etkinlik için son başvuru tarihi, 15 Aralık 2017.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.