YouTube Android koyu mod özelliği uzun zamandır bekleniyordu. En sonunda özellik Android kullanıcıları için de geldi.

YouTube Android Koyu Mod Özelliği

YouTube Android Koyu Mod Özelliği Hakkında

Popüler mobil uygulama YouTube, masaüstünde ve iOS tabanlı cihazlarda koyu mod özelliğini uzun zaman önce sunmuştu. Android kullanıcıları ise merakla özelliğin gelmesini bekliyordu.

Beklenen özellik en sonunda Android uygulaması için de kullanıma sunuldu. Android’in yeni sürümü olan Pie’ın kullanıma sunulmasının ardından Google’ın uygulamalarla ilgili yenilikleri de gün yüzüne çıkmaya başladı.

YouTube bu yeniliklerden nasibini aldı ve Android için de koyu modu desteklemeye başladı.

YouTube Android Koyu Mod Özelliği

Koyu Mod Nedir?

Android kullanıcılarını gelişi ile birlikte sevindiren koyu mod nedir? Merak edilen konuya açıklık getirelim. Koyu mod sayesinde arka planda beyaz değil gri renk kullanılıyor. Böylece gözünüz beyaz ışıktan rahatsızlık duymadan video izleyebilmeniz imkanlı hale geliyor.

Koyu mod tam bir siyah renk sunmadığı için AMOLED ekranlı akıllı telefonlarda pil tasarrufu konusunda beklenen performansı gösteremese de, modun amaçlarından biri aslında cihazlarınızı pil ömrü konusunda destekleyebilmek.

Eğer Android kullanıcısı iseniz koyu mod seçeneğini YouTube uygulamasının Ayarlar bölümünden aktif hale getirebilirsiniz. Ancak seçenek uygulamada gözükmeyebilir. Bunun önüne geçmek için uygulamadan çıkmalı, son uygulamalar bölümünde uygulamayı kapatmalı ve yeniden açmalısınız. Böylece özelliği Ayarlar sekmesinde görebilirsiniz.

Elbette güncellemelerinizi de yapmanızı tavsiye ederiz. Google diğer uygulamalar ile ilgili de sürpriz yenilikler ile karşımıza çıkabilir.

Koyu moda son zamanlarda diğer uygulamalarda da popüler olmaya başladı. Hem göz yormayan hem de pil tasarrufu sağlayan koyu modu biz kullanıcılar da çok sevdik. Bu nedenle başka uygulamalarda da böyle bir modun yer alması sevindirici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak Windows 10’un ve macOS Mojave’in beta sürümlerinde yer alan, şimdi de Google’ın sunduğu koyu mod özelliği bakalım önümüzdeki süreçlerde hangi uygulamalar tarafından bize sunulacak?

 

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.