Ne yiyeceğinize karar veremediniz mi? Yeni lezzetler mi arıyorsunuz? İşte kendi dilimizde yardıma koşan, en iyi yerli yemek tarifi uygulamaları karşınızda!

Lezzet Kültürümüz Parmaklarınızın Ucunda!

Yemek sizin de önde gelen keyifleriniz arasında mı? Benim öyle… Özellikle ülkemizde, çok çeşitli ve zengin bir mutfağımızın da etkisiyle, yemek önemli bir zevk. İlginç ve leziz tarifler denemek başlı başına bir hobi olabilir mesela. Ya da özel bir gün için, özel bir sofra hazırlama ihtiyacı hissediyor olabilirsiniz. Tam tersine, belki de yoğun bir döneminizde, hızla hazırlayabileceğiniz tarifler arıyorsunuzdur belki. Geçtiğimiz haftalarda, daha genel anlamda yaptığım en iyi yemek tarifi uygulamaları incelemesini, bu kez yerli uygulamalar için tekrarlıyorum: En iyi yerli yemek tarifi uygulamaları…

Nefis Yemek Tarifleri

nefis yemek tarifleri yemek tarifi uygulamaları
Nefis Yemek Tarifleri, geniş kullanıcı kitlesi, profesyonel tasarımı, çeşitli tarifleri ve işlevleriyle en önde gelen mobil yemek tarifi uygulamaları içinde en önde gelenlerden.

Geçtiğimiz aylarda detaylıca incelediğimiz Nefis Yemek Tarifleri, başta kendi mutfağımızdan olmak üzere yüz binlerce yemek tarifini barındırıyor. Fotoğraflar ve videolarla görsel olarak zenginleştirilmiş tarifler hem iştah açıcı, hem de sunum konusunda fikir veriyorlar. Kullanıcıların tarifleri yorumlayabiliyor olması da fikir edinme açısından faydalı.

Çocuklar ve bebeklere özel kategoriler, diyabet vb özel diyetlere uygun tarifler ile, hemen her özel ihtiyaca yönelik leziz tarifleri rahaçta bulabilirsiniz. Bunların arasında özellikle beğendikleriniziyse, “tarif defterim” bölümüne ekleyerek daha sonra rahatça erişmek mümkün.

Uygulamada tarifler ve videoların yanı sıra, akşam yemeği, ikramlar ve diyetler gibi çeşitli kategorilere ayrılmış menüler de var. Bu menüler sayesinde birbirleriyle uyumlu pek çok lezzetten oluşan keyifli sofralar hazırlayabilirsiniz.

Çeşitli püf noktaları ve kafanızı kurcalayan sorulara yanıtlar bulabileceğiniz soru-cevap bölümü de uygulamanın farkları arasında.

Tüm artılarıyla değerlendirildiğinde, kesinlikle en iyi yemek tarifi uygulamaları arasında.

Nefis Yemek Tarifleri
Nefis Yemek Tarifleri

Yemek Tarifleri – Bu Gün Ne Pişirsem?

En iyi yemek tarifi uygulamaları - Bu gün ne pişirsem?
Yemekevi’nin uygulaması hem özellikleri, hem tarif çeşitleri hem de sayısı bakımından zengin ve şık. En iyi yemek tarifi uygulamaları arasında yerini hak ediyor.

Yemekevi.com‘un uygulaması işlev ve içerik olarak oldukça dolu görünüyor. Kullanıcılar tarif yükleyebildikleri gibi, mesajlaşma yoluyla aralarında etkileşim de sağlayabiliyorlar.

Uygulamanın bazı fonksiyonlarını kullanabilmek için üyelik gerekiyor. Ancak genel olarak tarifleri görmek gibi temel fonskiyonlar için bir kullanıcı hesabı gerekli değil.

Yeni tarifler, yeni videolar ve yeni menüler seçeneklerini kullanarak son eklenen içeriklere ulaşabiliyoruz. Özellikle tam bir sofrayı donatabileceğiniz şekilde birbirine uyumlu bir çok tarifi birden içeren menüler özelliği uygulamanın öne çıkan farklarından.

Ne pişireceğinize karar veremediğiniz durumlarda “bu gün ne pişirsem” ve “popüler tarifler” bölümleri yardımınıza koşabilir.

Ne Pişirsem? Yemek Tarifleri

Ne Pişirsem uygulaması sadeliği işlevsellikle oldukça başarılı şekilde birleştirmiş. Hem tarifleri, hem ip uçlarıyla pratik bir uygulama.

Ne pişirsem de ülkemizdeki hem Android, hem iOS platformlarında en popüler yemek tarifleri uygulamalarından biri. Uygulama kaliteli ama sade bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bu sayede hem karmaşıklıktan uzak olup hem de göze hoş görünebilmeyi başarmış.

Ana sayfada bizi oldukça çeşitli olan yemek kategorileri karşılıyor. Hem dünya mutfağı, hem de Türk mutfağından pek çok lezzetli örnek var deneyebileceğiniz.

“Neli olsun?” sekmesindeyse, listelenen malzemelerden birini seçerek, o malzemeyle yapılabilecek tariflere erişebilirsiniz. Bugün sekmesi ise ne pişireceğinize karar veremediğiniz günler için size bir kaç öneri sunuyor.

Son olarak favoriler sekmesi, beğendiğiniz ve daha sonra hızlıca erişebilmek için favori olarak eklediğiniz tarifleri barındırmakta.

Uygulamanın sol üst kısmından erişebildiğimiz menüde ise, mutfak için pratik püf noktaları ve baharat türleri gibi ilginç bilgiler yer alıyor.

‎Ne Pişirsem? Yemek Tarifleri
‎Ne Pişirsem? Yemek Tarifleri

Tarif Küpü

tarif küpü yemek tarifi uygulamaları
Kevser’in Mutfağı, Tarif Küpü mobil uygulamasıyla cihazlarımıza geliyor. İçeriğin çeşitliği ve zenginliği, uygulamanın kalitesiyle bir araya gelerek en iyi yemek tarifi uygulamaları listesinde rahatlıkla yer almasını sağlamış uygulamanın.

Tarif küpü Kevser’in Mutfağı‘nın mobil uygulaması. Uygulama çeşitli mutfaklardan, şık sunuma sahip pek çok lezzetli tarife ev sahipliği yapıyor. Tariflerin bir kısmı da video yoluyla görsel olarak sunulmakta.

Ana sayfa da ne pişireceğine karar veremeyenlerimiz için ilginç lezzetler öneriliyor, ve aşağı doğru inildikçe zengin kategori listesine ulaşıyoruz. “Gezdim gördüm” kategorisi hem yemek, hem de gezi bloğu formatındaki içeriğiyle dikkat çekici. Yurt içi ve yurt dışından çeşitli gezileri, oralarda yenebileceklerle birlikte anlatan keyifli bir bölüm.

Menüler bölümü de, yine çeşitli yemeklerin birbirini tamamladıkları zengin sofralar hazırlamanıza yardımcı olacak tarifler sunuyor size.

En beğendiğiniz tarifleri yine daha sonra erişmek için favoriler bölümünde bulabilirsiniz.

Son olarak akış bölümünde, Kevser’in Mutfağı’nın web sitesi ve sosyal medya kanallarında kullanıcılarıyla olan diyaloglarını görebilirsiniz.

‎Tarif Küpü - Yemek Tarifleri
‎Tarif Küpü - Yemek Tarifleri

İnternetsiz Yemek Tarifleri

internetsiz yemek tarifleri - yemek tarifi uygulamaları
İnternetsiz yemek tarifleri, tam olarak da isminin çağrıştırdığı hizmeti sunuyor: internetiniz olduğu zaman tarifler daha sonra çevrimdışı kullanılabilmek için indirilerek cihazınızda depolanıyorlar.

Uygulama, tarifleri ilk kurulduğunda indiriyor ve internet bağlantınız oldukça güncelliyor. Bu sayede internet erişiminiz olmasa da tariflere erişebiliyorsunuz. Bu nedenle de en popüler yemek tarifi uygulamaları arasında.

Arayüz basit ve genel olarak pratik. Ancak estetik olarak iyi göründüğünü söylemek biraz güç. Listemizdeki daha derli toplu ve hoş görünümlü arayüzü olan uygulamalarla bu anlamda rekabet etmesi biraz zor.

Ana ekranda bir kategori belirleyerek o kategoride rastgele bir tarife ulaşabilir ya da istediğiniz bir tarifi arama çubuğuna yazarak arayabilirsiniz. En üstte yer alan tüm tarifler butonu ise sizi kategori listesine götürüyor ve bu kategorilere tıklayarak da cihazınıza indirilmiş uygun tariflere erişiyorsunuz.

Sol üstteki menü ise sizi ayarlar, yardım, sohbet, favorileriniz ve malzeme seçerek uygun tariflere erişebileceğiniz “ne pişirebilirim” bölümlerine götürüyor.

İnternetsiz Yemek Tarifleri
İnternetsiz Yemek Tarifleri
Developer: EASmart
Price: Free
‎İnternetsiz Yemek Tarifleri
‎İnternetsiz Yemek Tarifleri

Ne Yesek? – Yemek Tarifleri

Ne yesek yemek tarifi uygulamaları
Ne yesek diğerlerine göre daha basit ve sade bir uygulama. Rastgele tarif seçimini bir çarkıfelek çevirerek yapıyor oluşumuz hoş bir dokunuş sayılabilir.

Sadelikten hoşlananların tercih edebileceği bir uygulama. Arayüz tasarımı ve görselliği olarak diğer uygulamalara göre biraz ham göründüğünü belirtmeliyim.

Uygulamanın “Hangi Yemek” bölümünü kullanarak, elinizdeki bir veya birden fazla malzemeyi işaretleyebilir, ve bu malzemelerle yapabileceğiniz tariflere ulaşabilirsiniz. Kategoriler bölümünde ise atıştırmalık, kahvaltılık, sos, çorba, balık ve bunun gibi bir çok kategori mevcut. Dilediğiniz kategoriyi seçip, uygun tarifleri bulabilirsiniz. Beğendiğiniz tarifleri de daha sonra rahatça erişmek için favori olarak kaydetmeniz mümkün.

Diğer yandan sürpriz tarifler istiyorsanız uygulamanın ana menüsünde en üstte gösterilen tarifleri deneyebilir, ya da “Lezzet Çarkı” seçeneğini kullanarak rastgele bir tarif deneyebilirsiniz.

Ne Yesek? - Yemek Tarifleri
Ne Yesek? - Yemek Tarifleri
Developer: Mobcomsof
Price: Free

Yemek Tariflerim

yemek tariflerim - yemek tarifi uygulalamaları
Küçük, şık ve pratik bir uygulama olan Yemek Tariflerim, sporculara özel gibi çeşitli ilginç diyetler de dahil olmak üzere çeşitli lezzetleri beğeninize sunuyor.

Yemek tariflerim, hafif ve pratik bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Ana menü üzerinden yemek kategorilerine, ve bunların altındaki tariflere erişebiliyorsunuz. Tarifler video ve görsellerle zenginleştirilmiş, basit, rahatça hazırlayabileceğiniz lezzetler. Sporcu diyeti dahil çeşitli diyet tiplerine uygun tariflerin yanı sıra, mutfak sırları bölümünden çeşitli püf noktalarına da ulaşabilirsiniz.

Uygulama, not defteri ve yapılacaklar listesi gibi ek fonksiyonlar da sunmasıyla dikkat çekmekte.

Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri
Developer: MobiFuture
Price: Free
‎Yemek Tariflerim
‎Yemek Tariflerim
Developer: MobiRoller
Price: Free

Yemek Tube

yemek tube yemek tarifi uygulamaları
Eğer yemek tariflerinizi popüler YouTube kanallarından izlemeye alışkınsanız, uygulama bu kanalları Android cihazlarınızda bir çatıda topluyor.

Yemek Tube, YouTube üzerindeki popüler yerli yemek kanallarının bir derlemesi olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama sayesinde, mobil cihazınızdan pek çok farklı aşçının hünerlerini sergiledikleri kanalları tek bir nokta altında toplayabiliyorsunuz.

Tarifleri YouTube üzerinden aldığından dolayı, izleyerek öğrenmeye yatkın olanlardansanız uygulama tam size göre diyebiliriz.

Uygulama şu an için 21 farklı yemek kanalını cihazlarınıza getiriyor.

Yemek Tube - Pratik Yemek Tarifleri
Yemek Tube - Pratik Yemek Tarifleri

Yaratıcı Sofralar İçin, En İyi Yemek Tarifi Uygulamaları Hizmetinizde

Yeni ve yaratıcı lezzetlerle hayatınıza keyif katmanıza yardımcı olacak yemek tarifi uygulamalarının ülkemizden en iyi ve en popüler örneklerini sizin için topladığımız listemizi beğendiğinizi umuyoruz. Hem kendi zengin mutfağımızdan, hem de dünya mutfaklarından sayısız lezzete pratik ve rahat biçimde ulaşmanızı sağlıyor bu uygulamalar. Cihazınızda bir kaç tanesini kullanarak seçeneklerinizi daha da genişletebilirsiniz.

Sizin özellikle beğendiğiniz, atladığımızı düşündüğünüz uygulamalar var mı? Yorumlarınızda okumak ve tariflerini denemek isteriz :).

Hepinize keyifli sofralar diliyorum…