Yemek yapmak herkesin harcı değil, zor bir zanaat. Hele ki erkekler ve genç kızlar için. Bazıları yemek yapmayı sevmez, bazılarının da elinin ayarı yoktur. Yemek yapmak cesaret işidir ayrıca. Yanacak, kötü olacak, beğenilmeyecek dürtüsüyle çoğu insan mutfağa girmeye korkar.

Ama bozmadan ya da yanlış yapmadan doğruyu öğrenemeyeceğimizi bilmemiz gerekir. Az yanlış yapmak için bu konuda çıkarılan yemek tarifi kitapları, çoğu kişiye fayda sağlamıştır elbette. Ama gelişen teknoloji ile tarifler, püf noktaları, pişirme yöntemleri vb. konular, internet sitelerinde yerini aldı ve ekstra bir kolaylık daha gelmiş oldu. Şimdi ise cep telefonlarına indirilen bir yemek tarifi uygulaması sayesinde her şey olduğundan daha kolay ve pratik.

nefis-yemek-tarifleri-mobil-ugyulama-uygulama.jpg

Sizin için araştırdığımız en iyi yemek tarifi uygulaması ile istediğiniz yemek tarifine kısa zamanda ulaşıp uygulayabilme şansına erişiyorsunuz. Şimdi bu uygulamayı tanıyalım.

Nefis Yemek Tarifleri

Ücretsiz olan bu uygulama, yaklaşık bir milyon kişi tarafından telefonlarına indirilmiş ve kullanılmaya başlanmış. Nefis Yemek Tarifleri uygulaması, nefisyemektarifleri.com internet sitesinin resmi mobil uygulaması. Bu uygulama ile yüz binlerce tarifi deneme ve yorumlama hakkına erişiyorsunuz. Tariflerin görselleriyle süslenmiş olması, deneyimlenmiş olması ve kolay tarifler olması, uygulamanın cezbedici diğer yönleri. İnternette saatlerce tarif aramak gibi bir derdin ortadan kalkması için bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Nefis Yemek Tarifleri Uygulamasının İçeriği

Uygulama, kullanıcıların denediği ve memnun kaldığı tarifleri fotoğraflayarak diğer kullanıcılara sunuyorlar. Bu uygulamada yemek çeşitleri kategorilere ayrılmış ve bu açıdan bakıldığında kolay ulaşım imkanı da sağlanmış. İstediğiniz zaman kendi tariflerinizi bu uygulamaya gönderebilirsiniz. Yemek tariflerini yorumlayabilir, öneriler getirebilirsiniz.

kiremitte-soslu-kofte-tarifi-nefis-yemek-tarifleri_7462923-6233_1200x630.jpg

Özellikleri

Nefis Yemek Tarifi uygulamasının özellikleri arasında Tarif Defterim seçeneği var. Bu tarif defterim bölümünde sizin seçtiğiniz tarifler yer alıyor. Videolarla desteklenmiş tariflerin yapım aşımasını birebir takip edebilirsiniz. Menüler kısmında doğum günü, çay saati, partiler v.b sofralardan örnekler yer alıp inceleyebilirsiniz. Takibe aldığınız kişilerin tarifini kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Haftanın en çok beğenilen yemek tariflerini keşfet bölümüyle keşfedebilirsiniz. Yemek ile ilgili aklınıza gelebilecek soru ve görüşlerinizi soru-cevap bölümünden paylaşabilirsiniz. Tarif gönder bölümüyle deneyip memnun kaldığınız tarifleri, sizin gibi yemek yapmayı seven binlerce kişiyle paylaşıp yorumlar alabilirsiniz.

Kategorilere ayrılmış olan uygulama ile istediğiniz tarife kolayca erişibilme imkanı mevcut. Kategori öyle detaylı hazırlanmış ki her türlü yemek çeşidi, kendine ayrı bir başlık bulmuş. Annelerin en çok sıkıntı yaşadığı şey, bebeklerine ve çocuklarına yemek yedirmek. Bunu düşünerek çocuklar ve bebekler için de kategoriler oluşturulmuş. Anneler buradan çok rahat bir şekilde yemek sıkıntısı çekmeden birbirinden eğlenceli tariflerle bebeklerine ve çocuklarına yemek hazırlayabilecek. Diyabet hastalar için düşünülmüş diyete dayalı tarifler de diyabetik tarifler kategorisinde yer alıyor. Sanırım göze çarpan en önemli kategori de gluten diyeti tarfileri.

en-iyi-yemek-tarifi-uygulaması.jpg

Bildiğiniz üzere gluten tahılın içindeki protein demek. Bu proteine çoğu insanın alerjisi oluşabiliyor ve yemekleri glutensiz olmak zorunda. Bu konuda tarif çeşitliliği ne kadar çok olursa bu hastalar için yemek yemek de o kadar keyifli bir hal alacak. Gluten diyeti tarifler kategorisi bu hastalar için bulunmaz bir nimet. Ve onlarca farklı bölümle her kesimin yemek kültürüne katkı sağlayacak bu uygulama hazır bir şekilde sizi bekliyor.

Şunu da belirtmekte fayda var ki bu uygulama internetsiz çalışmıyor. Çünkü günde yüzlerce yeni yemek tarifi uygulamaya ekleniyor. Bu tariflere ulaşmanız için internet bağlantınızın olması gerekir.

Uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamayla ilgili görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.