Google Developer Group (GDG) Antalya ekibi tarafından düzenlenen Antalya’nın en büyük geliştirici konferansı GDG DevFest Antalya 2017‘ye 5 gün kaldı. Google’ın ana sponsor olduğu etkinlik, 23 Aralık Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleşecek. mobiluygulama.com‘un basın sponsoru olduğu bu önemli etkinliğin detaylarını yazımızda paylaşıyoruz.

GDG DevFest Antalya

GDG ve DevFest Ne Demek?

Etkinlik programına geçmeden önce, GDG ve DevFest’in ne olduğunu anlatmak istiyoruz.

Google Developers Group yani kısaca GDG, Google teknolojilerine ilgi duyan geliştiricilerin, bir araya gelerek deneyimlerini paylaştıkları ve tamamen gönüllük esasına dayalı olan topluluklara verilen isimdir.

Bu grupların temel amacı, bulundukları bölgede geliştirici, bilişim ve teknoloji potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bu çerçevede düzenledikleri eğitim, toplantı, seminer vb. etkinliklerle, konuya ilgili insanları bir araya getirmeyi, teşvik etmeyi ve onlara destek olmayı hedeflerler.

Bugün Türkiye ve dünyada, toplam 100’ün üzerinde ülke ve 500’ün üzerinde şehirde, Google Geliştirici Grupları aktif olarak faaliyet gösteriyor.

DevFest ise GDG’lerin her yıl Eylül ile Aralık ayları arasında, dünyanın farklı şehirlerinde düzenledikleri etkinliklere verilen isimdir. 2013’te İstanbul’da başlatılan GDG DevFest’ler, bugün Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenleniyor ve yoluna hız kesmeden devam ediyor.

GDG DevFest Antalya ise ilk defa bu yıl, GDG Antalya ekibi tarafından Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ve bölgedeki katılımcılar için önemli fırsatlar içerecek. DevFest ile teknolojiye meraklı, yazılım geliştirmeye gönül veren yüzlerce kişi, konunun uzmanlarıyla bir araya gelme şansına sahip olacak.

GDG DevFest Antalya

GDG DevFest Antalya 2017’ye Neden Katılmalı?

DevFest Antalya 2017 etkinliğinde, alanında uzman 21 konuşmacı yazılım geliştirme, dijital dünya ve girişimler üzerine deneyimlerini sizinle paylaşacak.

4 farklı salonda eş zamanlı oturumlar gerçekleştirileceği için ilgi alanınıza göre istediğiniz oturuma katılma imkanınız olacak.

Ayrıca kod yazmak isteyenler için atölyeler düzenlenecek ve etkinliğe bilgisayarlarıyla katılanlar, workshop salonlarında kod yazabilecek.

Etkinliğe katılan konuşmacıları DevFest, Rock Star konuşmacılar olarak sunuyor. Çünkü her konuşmacı kendi alanında uzman ve ilham verecek hikayelere sahip.

Etkinlikte kendi mobil uygulamanızı yapmaktan, enteresan girişimcilik hikayelerine, online ödeme sistemlerinden, dijital pazarlamaya, yazılım mimarisinden, son dönemin popüler konularından sanal gerçeklik ve kripto paraya kadar birçok farklı konu hakkında önemli bilgiler edinebileceksiniz. Ayrıca etkinlikte katılımcıları, bu alanda çalışan firmalardan sürpriz hediyeler ve indirimler de bekliyor olacak.

İlginizi çeken konuların saatlerini öğrenmek için etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

IATI’nin altın sponsor, Bumin ve Piksel Akademi’nin gümüş sponsor, MobiRoller‘ın ise bronz sponsor olduğu Antalya’nın en büyük yazılım konferansını kaçırmamanızı öneriyoruz.

Etkinliğe ücretsiz olarak kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

GDG Antalya’nın diğer etkinliklerini takip etmek için Facebook kanalına buradan, Twitter kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.