İdeal kiloya kavuşmak, pek çok kişinin öncelikli hedefleri arasında. Ancak bu hedefe ulaşmaya çalışırken sağlıklı bir yol izlemek, oldukça büyük önem taşımasına rağmen sıklıkla ihmal ediliyor. Bu noktada kullanıcıların imdadına yetişecek birçok mobil uygulama mevcut. Diyetkolik uygulaması ise hem kullanıcıyı ideal kiloya ulaştırarak hem de sağlıklı beslenme alışkanlıklarını koruyarak benzerlerinden farklılaşıyor.

2012 yılında geliştirilen uygulama, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun diyet listeleri hazırlamasını kolaylaştırarak onların sağlıklı beslenme konusundaki hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor. Türkiye’nin en çok kullanılan online diyet platformu Diyetkolik’in mobil uygulamasına dair dikkat çeken detaylar incelememizde…

Diyetkolik

Diyetkolik Nedir?

Diyetkolik’in temel işlevi, gıdaların kalori bilgilerini ve besin değerlerini sunması olarak tanımlanabilir. En geniş Türk yemekleri listesine sahip olmasıyla öne çıkan uygulamada, kullanıcılar aradıkları gıdaları kolayca bulabiliyorlar.

Uygulamanın “kaç kalori” özelliği, girilen gıdaların kalorisini ve protein, karbonhidrat, yağ gibi değerlerini detaylarıyla görüntülemeyi mümkün kılıyor. Bu sayede kullanıcılar, tükettikleri gıdaların içeriğini öğrenme fırsatına sahip olabilirler.

Diyetkolik uygulamasının oldukça pratik takip özellikleri de mevcut. Örneğin “kalori takipçisi” özelliğinde tüketilen besinlerin takibi söz konusu. Kullanıcılar, gün içerisinde yedikleri gıdaları uygulamaya girerek, gün sonunda toplamda ne kadar kalori aldıklarını hesaplayabiliyorlar.

Aynı zamanda toplam tüketilen protein, yağ ve karbonhidrat miktarını da hesaba katan uygulama sayesinde kullanıcılar, o gün ne kadar sağlıklı beslendiklerini gözlemleyebilirler.

Bunun yanı sıra uygulamada, “su takipçisi” ve “egzersiz takipçisi” fonksiyonları da yer almakta. Su takipçisi, günlük içilmesi gereken su miktarını belirliyor. Her gün tükettikleri su miktarını uygulamaya giren kullanıcılar, hedeflerine ne kadar yaklaştıklarını görebilirler.

iOS cihazlarının dahili Sağlık uygulaması ile entegre olabilen egzersiz takipçisi ise kullanıcıların yaptıkları egzersizleri kaydederek, ne kadar kalori harcadıklarını öğrenmelerini sağlıyor.

Diyetkolik 2

Diyetkolik Uygulamasını Neden Tercih Etmeli?

Diyetkolik, kullanıcıların sağlıklı bir şekilde ideal kilolarına ulaşmalarına önayak olan bir uygulama. Beslenme alışkanlıklarını kontrol altında tutmayı kolaylaştıran bu uygulama ile kullanıcıların kilo alma, kilo verme veya sabit kiloda kalma gibi hedeflerine erişebilmeleri son derece mümkün.

Sağlıklı bir hayat sürdürmeye yardımcı olan Diyetkolik uygulamasının içeriğinde, düzenli olarak güncellenen yemek tarifleri ve faydalı bilgiler içeren çeşitli makaleler bulunuyor.

Aynı zamanda uygulama, kullanıcıların girdiği bilgiler ışığında düzenlediği detaylı raporlar aracılığıyla onları gelişmelerinden haberdar ederek diyetlerini destekliyor.

Temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanıma sunan Diyetkolik uygulamasının, “standart” ve “özel” olmak üzere iki ücretli paket seçeneğinin de bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu paketlerin içeriğinde, online diyetisyen danışmanlığı ve kişiselleştirilmiş diyet listeleri gibi yararlı ek hizmetler yer alıyor.

Diyetkolik 3

Sağlıklı beslenmek isteyen kullanıcıların mobil cihazlarında bulundurmaları gereken Diyetkolik uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.