HTC’nin blockchain telefonu HTC Exodus geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Exodus, Blockchain teknolojisiyle geliştirilen bir telefon ve HTC Blockchain telefonuyla ilgili daha çok detay paylaştı.

HTC Blockchain

HTC Blockchain Telefonu Bu Yıl Erken Satışa Açılacak

HTC, tamamıyla yeni blockchain telefonu Exodus’un, 2018’in ilerleyen aylarında erken satışa sunulacağını açıkladı.

Android işletim sistemli cihaz, dünyanın blockchain teknolojisine sahip ikinci telefonu. Bu telefon aynı zamanda kurtarma anahtarına sahip Cold Storage Wallet özellikli. Cold Storage Wallet; hiçbir internet ağı kullanmadan kripto paralarınızı saklayabileceğiniz bir sanal cüzdan. İnternet ağı kullanmaması size paralarınızı korumada ekstra güvenlik sağlıyor.

Cold Storage Wallet, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleri ve blockchain üzerinde çalışan uygulamaları da destekliyor olacak.

HTC Blockchain

HTC Ortaklık Yapacak

HTC kripto sorumlusu Phil Chen, “Yeni internet çağında insanlar, genellikle verileri konusunda daha bilinçli. Bu da kullanıcının dijital kimliğine sahip olmaya başlaması için mükemmel bir fırsat” dedi.

“Exodus, başlamak için harika bir nokta çünkü telefon en kişisel cihaz. Aynı zamanda tüm verilerinizin ortaya çıktığı yer. İnternetin merkezilikten uzaklaştırılması ve modern kullanıcılar için yeniden şekilendirilmesinin ortaya çıkaracağı fırsatlar için heyecanlıyım.”

HTC, yaptığı lansman esnasında “en popüler blockchain oyunlarından” olan Cryptokitties ile ortalıklık yapacağını açıkladı. Oyun, U12+ ile başlayarak sadece belirli HTC cihazlarda olacak

Tayvanlı firma aynı zamanda iki ortaklık daha açıkladı. İlki Cryptokitties‘in dağıtımcısı Animoca. İkincisi ise kripto tabanlı dijital mülkiyet projesi Bitmark ile. Her iki ortaklık da bu endüstrinin gelişmesine katkıda bulunacak.

HTC Blockchain

2018’nin Üçüncü Çeyreğinde Çıkması Bekleniyor

Fiyatlandırma veya kullanılabilirlik konusunda henüz bir ayrıntı yok, ancak HTC Exodus hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen hayranlar resmi web sitesine kayıt olabilir.

Şimdiye kadar, HTC sadece Exodus’un üçüncü çeyrekte başlayacağını, yani Temmuz ile Eylül ayları arasında çıkacağını söyledi. Eylül bitmeden çıkması bekleniyor. Telefonun 1000 dolar civarında olması bekleniyor.

Birçok büyük üreticinin Eylül ayında büyük çaplı lansmanlar gerçekleştirdiği düşünülürse, HTC’nin Exodus’u daha erken çıkarması mantıklı olabilir. Ancak, tarihler hala kesinleşmedi. Kesin tarihler ve lansman detayları için takipte kalın.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.