Instagram görüntülü görüşme özelliği ile daha kullanışlı hale gelecek. Önümüzdeki günlerde yeni keşfet arayüzü yayınlanacak. Bununla birlikte sessize al butonu da devreye girecek. Özellikler şu an için test aşamasında.

Bu dikkat çeken özelliklere ek olarak, son derece kullanışlı bir özellik de devreye sokulacak. Instagram üzerinden görüntülü görüşmek mümkün olacak.

Instagram Görüntülü Görüşme

Instagram Görüntülü Görüşme Özelliği Hakkında

Görüntülü görüşme özelliği neler getirecek, birlikte inceleyelim. Özellik, grup görüşmelerine olanak tanıyacağı için oldukça beğeni topluyor.

Instagram ekibi de bu özelliği duyurdu. Ve özellik hakkında şu açıklamayı paylaştı:

“Her gün yüz milyondan fazla kişi Instagram üzerinden canlı yayın izliyor veya canlı yayın yapıyor. Ancak kullanıcılarımızın bir çoğundan görüntülü görüşme desteğinin eklenmesini istediklerini duyduk. Önümüzdeki haftalarda Instagram’a görüntülü sohbeti getireceğiz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmenin bir başka yolunu sunmuş olacağız”

Peki videolu sohbet nasıl kullanılacak? Yapmanız gereken, tek bir kişi ile görüşme gerçekleştirecekseniz o kişinin sayfasına geçeceksiniz. Ardından sağ üst köşede bulunan kamera butonuna dokunacaksınız.

Görüşmeyi grup halinde yapacaksanız, ana sayfada bulunan uçak butonuna dokunmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda artı (+) butonu yer alacak ve bu sayede kaç kişi ile görüşme yapmak istiyorsanız, o kadar kişiyi seçebileceksiniz.

Görüntülü sohbet için davet ettiğiniz kişiler de daveti kabul ettiğinde, sohbete başlayabileceksiniz.

Üstelik Instagram, GoPro ve Spotify gibi uygulamalarla da etkileşime girmenizi sağlayacak bir çalışmaya imza attı. Böylece GoPro ile çekilen görüntüleri tek bir tıkla Instagram’a aktarabileceksiniz. Spotify’daki favori şarkınızın kapak resmini de “Hikayeler”de paylaşabileceksiniz.

Instagram Görüntülü Görüşme

Instagram’da Özellik Atağı

Instagram, tam gaz yeniliklere devam ediyor. Keşfet arayüzü daha kullanışlı hale getirilecekti. Bu atağa bir de sessize al butonu eklendi. Bundan sonra bir kullanıcıyı takip ettiğiniz halde paylaşımlarını görmek istemiyorsanız  sessize alabileceksiniz.

Böylece arkadaş listenizde olmasına rağmen paylaşımlarını görmeyeceksiniz. Benzer bir özellik Facebook’ta da bulunuyordu ve kullanıcılar takip etmek istemedikleri arkadaşlarını takipten çıkarabiliyordu.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.