Instagram Sessize Al özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bazı kişilerin gönderilerini görmek istemeyen kullanıcılar artık o kişileri engellemek yerine sessiz butonuna tıkayarak sorunu kökünden çözebilecek.

Instagram Sessize Al

Instagram Sessize Al Özelliği Ne Zaman Yayınlanacak?

Facebook’ta arkadaş olduğumuz kişileri takip edip etmeme özgürlüğüne sahiptik. Benzer bir özellik de şimdi Instagram için geliyor. Instagram son güncelleme ile hem sessize alınabilecek hem de pek çok yenilikle kullanıcısını sevindirecek.

Şu an test aşamasında bulunan özellikler yakın bir zamanda kullanılabilir hale gelecek.  Üzerinde çalışılan bu özellik, bir Twitter kullanıcısının paylaşımı ile ortaya çıktı. Kişilerin sessize alınmasını sağlayan bu özellik ile hem arkadaşlarınızı kırmamış olacaksınız, hem de görmek istemediğiniz paylaşımları engelleyeceksiniz ve ana sayfanızı kendi istediğiniz gibi şekillendirme fırsatınız olacak.

Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini takip edip etmeme ayrıcalığını sunan bu özellik sayesinde engelleme veya takipten çıkarma gibi seçenekleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu da olası tatsızlıkları önlemenizi sağlayacak.

Instagram Sessize Al

Kişi Listenizde Kalacak

Özellikle yakın akrabalık gibi bağınızın bulunduğu ancak gönderilerinden memnun olmadığınız kişileri hala listenizde tutarken gönderilerini görmemenizi sağlayan bu özellik kullanıcıları heyecanlandırdı.

Aslında uzun zamandır olması beklenen bir özellikti. Böylece arkadaş listenizde olsa bile, siz ne takip etmek istiyorsanız onu takip etme özgürlüğüne kavuşacaksınız.

Emojiler de Test Ediliyor

Beklenen diğer yeniliklerden birisi de  Instagram hikayeler bölümünde kullanılan emojiler. “Hikaye Tepkileri” olarak isimlendirilen yeni özellik ile takip ettiğiniz kişilerin hikayelerine emojili tepki verebileceksiniz, üstelik bunu anlık olarak gerçekleştirebileceksiniz.

Ağır Çekim Özelliği Geliyor

Test edilen bir diğer özellik ise “Ağır Çekim” olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi akıllı telefonunda portre modu olmayan kullanıcılar için Focus özelliği sunulmuştu. Şimdi de Ağır Çekim modu bulunmayan cihazlar için hikayelerde kullanmak üzere Ağır çekim video kaydı oluşturma özelliği geliyor.

Bir diğer yenilik ise arşivlediğiniz hikayelerinizi takvim üzerinde görebilmenizi sağlayacak. Görüldüğü gibi Instagram pek çok yeni ve son derece kullanışlı özellik için hazırlanıyor. Henüz test aşamasında ve belli bir grup için sunulan özelliklerin yakında tüm kullanıcılar için geçerli olması bekleniyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.