Bazen mutluluk veren ufak detaylara odaklanarak hayatın olumlu yanlarını görmek, son derece büyük bir fark yaratabiliyor. Bu noktada minnettarlık hissi aşılayan Gratus uygulaması ise hayata bakış açısını değiştirerek olumsuzluklara meydan okuyor.

Mutluluk kaynağı olan unsurları kaydederek sıkıntılı anlarda tekrar hatırlatan Gratus uygulaması, hayatta takdir edilen noktaların bilincinde olmayı sağlıyor. Özellikle sıkıntılı günlerde en ufak bir gülümseme bile oldukça önemli bir rol oynuyor.

İşte hayata dair minnettarlık duyulan anları kaydederek ölümsüzleştiren uygulamanın dikkat çeken detayları…

Gratus Uygulaması

Gratus Uygulaması Nedir?

Uygulama, Android kullanıcılarının yaygın olarak kullandığı çekirdek Franco Kernel gibi projeleriyle bilinen Francisco Franco tarafından geliştirildi. Kelime olarak Latince’de “minnettar” anlamına gelen Gratus, tam da bu işlevi görüyor. Kullanıcılara minnettar oldukları kavramları hatırlatan uygulama, güne olumlu duygularla başlamayı mümkün kılıyor.

Basit bir arayüze sahip olan uygulamaya, minnettar olduğunuz kişi veya durumlar hakkında bilgiler giriyorsunuz. Dilerseniz paylaşımlarınıza görsel de ekleyebileceğiniz uygulama, takdir ettiklerinizi kaydedebileceğiniz bir günlük görevi görüyor. Paylaşımlarınızı ana sayfada toplayarak gösterime sunan uygulama, gün içerisinde cihazınıza bildirim göndererek her şeye rağmen minnettarlık hissi duymanızı sağlıyor.

Paylaşımlarınız, hayatınız boyunca veya gün içerisinde minnettarlık ve takdir duygularını uyandıran her türlü olgu olabilir. Her gün eve geldiğinizde sizi sevgiyle karşılayan evcil hayvanınız veya sıcak bir yaz gününde ferahlık veren bir dondurma gibi pozitif duygular hissettiren her unsur Gratus uygulamasının içeriğinde yer alabilir.

Gratus Uygulaması 2

Peki Neden Gratus?

Kullanıcılara hayatı ve sahip olunanları takdir etmeyi hatırlatan uygulama, widget ve bildirimleriyle mobil cihaz ekranına bakılan her an gülümsemeyi vadediyor. Özellikle sıkıntılı anlarda veya genel olarak karamsar bir süreçten geçen kullanıcılar, bu uygulama yardımıyla hayatın her şeye rağmen güzel yanlarının da olduğunun farkına varabilir.

Aynı zamanda sosyal ağların özelliklerine de yer veren uygulamada, dilerseniz paylaşımlarınıza ilgili kişileri etiketleyebilirsiniz. Bu sayede sizi takip eden kişileri de yaşadığınız olumlu hislerden haberdar edip teşekkürlerinizi sunabilirsiniz. Fakat özel anlarınızı kimseyle paylaşmak istemiyorsanız, uygulamayı şifre veya parmak izi yardımıyla kilitleyerek bilgilerinizi saklı tutabilirsiniz.

Minnettarlık uyandırarak iyi hissettiren Gratus uygulamasını Android için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.