iOS 12 Beta uyarısı, son dönemde Apple kullanıcılarının hayli canını sıkar oldu. Bunun nedeni ise ardı arkası kesilmeyen bildirimler…

iOS 12 Beta uyarısı

iOS 12 Beta Uyarısı Kullanıcıları Bezdirdi

Apple, iOS 12 Beta sürümü ile ilgili kullanıcılarını bezdiren bir sorun ile karşı karşıya. Sorunun kaynağında, ardı arkası kesilmeyen bildirimler var. Eğer iOS 12’nin son beta sürümünü kullanan bir Apple kullanıcısı iseniz belki sorunu siz de fark etmişsinizdir.

Son beta sürümünü kullanan iPhone ve iPad sahipleri, durmadan “Yeni bir iOS güncellemesi var. Lütfen iOS 12, beta’dan güncelleyin” bildirimi ile karşı karşıya kalıyor.

iOS 12 Beta uyarısı

Bitmeyen Uyarı Sorunu

Aslında sorunun kaynağında Apple’ın iOS 12 beta sürümünde test ettiği ve kullanıcılar tarafından da çok beğenilen yeni bildirim sistemi var. Bu sistem, 11. beta sürümünü kullananlara sürekli bildirim gönderiyor. Kullanıcılar bildirimi kapatma seçeneğini tıklamalarına rağmen, bildirim belli aralıklarla yeniden ortaya çıkıyor.

Bildirimler, OTA üzerinden gönderiliyor. Bu bildirim sorunu, iOS 12’nin son beta sürümünü tercih edenleri oldukça bunaltmış durumda; çünkü iPhone ve iPad kullanıcıları bu sorun nedeni ile cihazlarını verimli kullanamaz hale geldi.

Peki, kullanıcılar bildirim sorunundan nasıl kurtulacak? Gözler, Apple’ın Salı günü yayınlamayı planladığı iOS 12’nin 12. Beta sürümünde. Sorunun yeni beta sürümü ile çözüme kavuşması bekleniyor.

Son Beta Sürümü Ne Zaman İndirilebilecek?

Beklenen iPhone etkinliği 12 Eylül’de gerçekleştirilecek. Son beta sürümünü indirmek için ise 19 Eylül’ü beklemek gerekiyor. Kullanıcıların beklentisi ise bu sorunun yeni sürüm ile tamamen ortadan kalkması.

Bildirim ile ilgili yaşanan bu problem, yeni güncelleme hakkındaki beklentileri büyük oranda artırdı. Bakalım beklendiği gibi yeni güncelleme, sorunun çözümünde yol gösterici olacak mı? Yoksa problem Apple kullanıcılarını bezdirmeye devam mı edecek? Bu sorunun cevabını 19 Eylül’de alacağız.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.