Apple tarafından çıkarılan ilk tabletlere bakılacak olursa, iPad o günden bugüne inanılmaz bir değişim göstermiş. Bugün tabletler, sadece iPad için geliştirilen iOS 11 işletim sistemi ve dışarıdan bağlanan klavye ile birlikte neredeyse dizüstü bilgisayarları yok etme potansiyeline sahip. Son günlerde yayınlanmaya başlayan Apple’ın yeni reklamı da esas olarak bunun üzerinde duruyor.

Apple, iPad Pro için yeni bir reklam kampanyası başlattı. Reklamda genç bir kız, altın sarısı bir iPad ile bir gün geçiriyor. Tabletin işletim sistemi iOS 11. Bu yeni reklam filminde iPad’in yakın bir gelecekte dizüstü bilgisayarların yerini alacağı vurgulanıyor.

Günümüzde orta yaşın üzerindekiler bile teknoloji kullanımına oldukça meraklılar. Gelecek neslin bilgisayarları, henüz emekleme döneminde olsa bile bu insanlar yetişkinlere göre bilgisayarları daha iyi kullanıyor. Bundan 20 yıl kadar önce cep telefonlarının kullanım şekli bugünkünden ne kadar farklıydı.

Apple bu gerçeklerden hareket ederek gelecekte, gençlerin bilgisayar olarak iPad’i gördüğü bir dünya olacağını vurgulayan bir reklam filmi hazırlamış. Reklamda bir genç kızın hiç masasında oturmadığı ve sürekli bir hareket halinde elindeki iPad Pro’yu kullandığı görülüyor. Genç kız bahçede dolaşırken, otobüsle bir yerden bir yere giderken, bir kafede otururken, hatta bir ağacın tepesine tırmanmışken çok rahat bir şekilde elindeki iPad Pro’yu kullanıyor.

Üstelik sadece iPad’ler için tasarlanan iOS 11 işletim sisteminin yeniliklerine kendini kaptırmış görünüyor. Genç kız bu işletim sistemi sayesinde yazılarını yazabiliyor, çeşitli çizimler yapabiliyor, güzel video ve fotoğraflar kaydedebiliyor, hatta el yazısını kullanarak yazdığı notları renklendirebiliyor. Kısaca hayallerine sınır tanımıyor.

Apple’ın Yeni Reklamı Bilgisayar Nedir ki Dedirtiyor!

Apple’ın yeni reklam filmi biterken genç kıza annesi sesleniyor ve bilgisayarında ne yaptığını soruyor. Genç kızın cevabı oldukça ilginç: Bilgisayar mı, o da nedir ki? O anda reklam ana mesajını veriyor: iPad Pro + iOS 11. Yani Apple bu yeni iPad Pro ve sadece ona özel iOS 11 işletim sisteminin birlikte bir bilgisayarın bütün özelliklerini taşıdığını vurgulamış oluyor. Artık gelecekte insanlar bilgisayar dendiği zaman bunu algılayacaklar.

Yani gelecekte iPad, bugün kullanıldığı gibi bir tüketim cihazı olmaktan çıkacak ve dizüstü bilgisayarlar gibi bir üretim cihazı haline gelecek. Bir bilgisayarda bugün ne iş yapılabiliyorsa, iPad Pro ile aynısı yapılabilecek.

Sizce de iPad’ler, dizüstü bilgisayarların pabucunu dama atabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.