LG katlanabilir telefon üretiminde iddialı ve emin adımlarla hareket ediyor. Geçtiğimiz aylarda katlanabilen telefonu hakkında bazı bilgiler sızdırıldı. LG akıllı telefon hakkında, firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre firmanın mühendis ve AR-GE ekibi uzun süredir cihaz üzerinde çalışıyor.

LG katlanabilir telefon 

Acele Etmek İstemiyorlar!

Yeni geliştirilen bu cihaz hakkında LG tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil. Cihazın resmi olarak teknik özellikleri ya da çıkış tarihi hakkında bir açıklama mevcut değil.

Bunun sebebinin ise çok yeni olan bu teknolojik gelişmenin aceleye getirilmeden, pazardaki rakiplerin ürünlerini beklemek olarak değerlendirilebilir.

LG tarafından yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, kullanıcılar katlanabilir bir ekran kullanımına soğuk bakıyorlar.

Yenilikçi bir fikir olarak güçlü ve sağlam temellere sahip bir teknoloji ile üretildiğinde, inovatif olarak LG için bir devrim niteliğinde olacak bir ürün gözüyle bakılan katlanabilir Android telefonları, çok yakın bir gelecekte kullanıcıların elinde göreceğiz gibi duruyor.

Katlanabilir ekranların kullanıcı elektroniğine sunulması anlamına gelen bu gelişmeler ile akıllı telefon pazarı daha da rekabetçi bir hal alacak gibi gözüküyor.

LG katlanabilir telefon 

LG Katlanabilir Telefon Patentini Aldı

LG’nin geliştirmek için kolları sıvadığı katlanabilir telefonun patentini 2017 yılında aldığı ortaya çıktı. Bir cüzdan gibi katlanıp açılabilecek olan telefon için özel menteşeler ve ekran yapısı söz konusu.

Öyle ki ekran teknolojisinin yanında, patentte ayrı bir yeri olan menteşe teknolojisi mevcut. Patent bilgilerine göre tamamen çerçevesiz olarak tasarlanan ekranın arka tarafında bir adet kamera mevcut. Ekranın telefon katlı iken aktif olmadığı da gelen bilgiler arasında.

LCD, LED ve OLED başta olmak üzere ekran panelleri konusunda oldukça başarılı olan LG katlanabilen akıllı telefon ve ekran teknolojisinde de başarılı olacak gibi duruyor.

  • ETİKETLER
  • LG
PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.