Oyun severlerin merakla beklediği ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Gaming İstanbul’a Ubisoft da katılacağını duyurdu. Üstelik dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Ubisoft’un tek müjdesi de bu değil. Fuar ve Ubisoft’un sürprizleri hakkında detaylar yazımızda…

Gaming İstanbul UbisoftGaming İstanbul

Gaming İstanbul, Türkiye’nin ilk global ölçekli dijital eğlence ve oyun fuarı olma özelliğini taşıyor. Türkiye için önemli olan bu etkinlikten yabancı basın da övgüyle bahsediyor. Öyle ki Gaming İstanbul, dünyada kendi klasmanında ilk beş arasında gösteriliyor.

Oyun sektöründeki dünya devlerini bir araya getiren fuar, önceki yıllarda birçok ilke ev sahipliği yapmış. Tencent’in Türkiye’ye girişi, PlayStation lansmanı ve Blizzard gelştiricileri ile düzenlenen seminerler bunlardan sadece birkaçı.

“İçinde Oyun Olan Oyun Fuarı” sloganıyla yola çıkan fuar, bu yıl da oyuncular için şahane sürprizler içeriyor.

ubisoft far cry 5Ubisoft, Şubat’ta Gaming İstanbul’da!

Fuarın katılımcı listesi, oldukça heyecan verici; ancak bunlardan biri var ki oyun severlerin kalbindeki yeri bambaşka. Assassin’s Creed, Far Cry, Prince of Persia, Rayman ve Tom Clancy’s isimli oyunlarla tüm dünyaya yayılan Ubisoft, bu yıl Gaming İstanbul’a katılan diğer oyun devlerinin arasında.

Üstelik Ubisoft’un fuara katılanlar için muhteşem haberleri var. Örneğin; 27 Mart’ta piyasaya çıkması beklenen Far Cry 5 oyunu, piyasadan önce ilk defa İstanbul’da oynanacak.

Buna ek olarak, fuarda şirketin The Crew isimli oyunu oynatılacak. Fuarın son günleri olan 3-4 Şubat’ta ise Rainbow Six Siege turnuvası düzenlenecek.

GL events Gaming İstanbul UbisoftGIST Cosplay Yarışması

GL Events tarafından organize edilen Gaming İstanbul kapsamında, GIST Cosplay yarışması da yapılacak. Yarışmada dağıtılacak toplam ödül miktarı ise 10 bin TL.

1-4 Şubat 2018 tarihlerinde Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuar, geliştirici konferansları ile profesyonellere çocuk parkı ve alışveriş alanı ile de ailelere hitap ediyor.

Fuarın bu yılki katılımcı listesinde Ubisoft’un yanı sıra, Xbox, Pearl Abyss, Playstation, Monster Energy, ByNoGame, Param, Xdrive, Oyungezer gibi önemli şirketler de yer alıyor. Katılımcıların tam listesine ve fuar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Siz, Ubisoft’un fuara katılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Daha önce Gaming İstanbul’a katıldınız mı? Fuarı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.